Netflix - logo - PG
0 komentarzy

Netflix podnosi ceny. Mieszkańcy dwóch regionów zapłacą więcej

To już szósty raz od 2014 roku, gdy Netflix podniósł ceny w Stanach Zjednoczonych. Fani subskrypcji zapłacą na szczęście niewiele więcej.

Szkoda, że łącznie ceny zostały podniesione dość zauważalnie…

Netflix z kolejnym wzrostem cen w USA

Bodaj głównym krajem, który Netflixa konsumuje niczym ciepłe bułeczki, są Stany Zjednoczone. Firma stamtąd pochodzi i właśnie tam jest zdecydowanie najpopularniejsza. Korzystając z tak dobrych wyników finansowych, streamingowy gigant zdecydował się ponownie podnieść ceny. Podwyżka dotyczy USA oraz Kanady.

Zmiany nie są może jakieś kolosalne, ale i tak ciężko ich nie dostrzec. Tym bardziej że w ostatnich latach podnoszenie cen stało się jedną z dodatkowych, ale niechętnie przyjmowanych przez użytkowników „atrakcji”.

Subskrybenci w USA zapłacą teraz za miesiąc:

  • Plan podstawowy: 10 USD (z 9 dol.)
  • Standardowy: 15,50 USD (z 14 dol.)
  • Premium: 20 USD (z 18 dol.)

Firma wyjaśnia, że różnice już teraz widoczne są dla każdej osoby, która dopiero chce aktywować swoją subskrybcję. Pozostali, czyli aktywni użytkownicy, mogą spodziewać się zmian „stopniowo”.

Aktualizujemy nasze ceny, abyśmy mogli nadal oferować szeroką gamę wysokiej jakości opcji rozrywki. Jak zawsze oferujemy szereg planów, więc członkowie mogą wybrać cenę, która działa dla ich budżetu,

Netflix dla Reuters

Ostatnim razem podwyżka w Polsce miała miejsce całkiem niedawno, bo w sierpniu 2021 roku. Z tego względu raczej nie powinniśmy traktować sytuacji w USA jako jakiegoś wyznacznika na temat tego, co może zdarzyć się u nas. Nie oznacza to, że podwyżek nie będzie – streamignowy gigant wpływa na ceny średnio raz na dwa lata.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%