Seriale Netflix Originals trafią do Disney+. Konkurencja „zabiera” świetne produkcje

Netflix Originals w Disney+? Platforma niebawem dostanie świetne seriale
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

Netflix stracił szereg świetnych produkcji powstałych we współpracy z Marvelem. Teraz wiemy już na pewno, że pozycje trafią do biblioteki Disney+.

Netflix miał się do tej pory czym pochwalić, a przynajmniej jeżeli chodzi o seriale powstałe we współpracy z Marvelem. Do tej pory mogliśmy obejrzeć szereg produkcji spod znaku Originals. Mowa oczywiście o The Punisher, Daredevil, Iron Fist, Jessica Jones, Luke Cage oraz The Defenders. Problem w tym, że jakiś czas temu wszystkie te pozycje z oferty Netfliksa zniknęły.

Początkowo mogło się to wydawać dość dziwne – wszak chodzi o produkcje oryginalne. Za produkcję wyżej wymienionych seriali odpowiada Marvel Television i ABC Studios. Disney jakiś czas temu wykupił ABC Studios, dlatego też Netflix stracił prawa do ich dystrybucji. Disney aktualnie kusi polskich użytkowników swoją dość obszerną ofertą, a ta stale ma się powiększać. No i wiemy, co jeszcze w czerwcu tam wyląduje.

Żadnym zaskoczeniem nie będzie więc informacja, że wszystkie seriale Marvel z Netfliksa trafiają do Disney+. Nowa w naszym kraju platforma dostanie wszystkie wymienione powyżej produkcje. Jeżeli więc nie zdążyliście dokończyć któregoś z tych seriali wcześniej – teraz będziecie mieć ku temu świetną okazję. Zresztą, aktualnie Disney+ jest oazą dla wszelkich fanów MCU, gdzie obecne są praktycznie wszystkie tytuły ze świata tych komiksów.

Sam Netflix od dawna zapowiada odcięcie się od zewnętrznych licencji i stawianie na autorskie dzieła. Od pewnego czasu platforma zmaga się jednak z poważną odwilżą użytkowników. Dlatego rozważane są reklamy i nowe wersje abonamentu. Z kolei nowy dla naszego kraju Disney+ ma się świetnie. Firma pochwaliła się, że w ciągu pierwszego tygodnia od startu platforma przyciągnęła aż 1,9 mln użytkowników. W tym samym czasie HBO Max zdobyło „zaledwie” 1,2 mln subskrybentów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie