Filmy i seriale z Disney+. 10 tytułów, których obecność w ofercie zaskakuje najbardziej

Disney+ oferta. 10 tytułów, których obecność zaskakuje
PG Exclusive Publicystyka

Wraz z Disney+ do Polski zawitała ogromna oferta najróżniejszych filmów i seriali. Wybraliśmy więc 10 produkcji, które są największym zaskoczeniem w serwisie.

O Marvelu czy Star Wars wiadomo powszechnie – lecz oferta Disney+ nie składa się wyłącznie z tych dwóch uniwersów. Na pełnej liście produkcji znalazło się ponad 1700 tytułów, a wśród nich jest kilka takich, których nigdy byśmy się nie spodziewali. Większość z nich jest przeznaczona dla widzów dorosłych – z tego względu znajdują się w zawartej w serwisie usłudze Star.

10. Jak poznałam twojego ojca (2021)

Spin-off kultowego dla wielu How I Met Your Mother nie był do tej pory dostępny w polskiej telewizji. Być może to kwestia dość „młodego wieku” produkcji debiutującej przecież dopiero w zeszłym roku, być może to kwestia licencji – trudno obecnie ustalić szczegóły. Jest to w każdym razie pierwsza okazja, aby w pełni legalnie poznać historie zupełnie nowych bohaterów, a także ponownie zobaczyć gwiazdy HIMYM w gościnnych występach.

9. Obcy – cała seria (od 1979)

Zapewne osoby obeznane ze strukturami amerykańskich spółek nie są specjalnie zaskoczone obecnością serii o krwiożerczym Obcym; poszczególne tytuły w Stanach Zjednoczonych są dostępne na platformie Hulu, ona również zajmuje się najnowszą odsłoną franczyzy. Właścicielem Hulu jest natomiast nie kto inny, a właśnie koncern Disneya. To z tego względu w innych krajach filmowa seria – wraz z tytułami łączącymi Obcego z uniwersum Predatora – trafiła właśnie na Disney+.

8. Brzydula Betty (2006-2010)

Amerykańska wersja wyjątkowo kolumbijskiej telenoweli znacznie przerosła popularnością swój pierwowzór. Serial z Americą Ferrerą sprawił zresztą, że kolejne kraje zapragnęły mieć swoją Betty. W Polsce jej odpowiednikiem stała się BrzydUla, która również zdobyła sporą sympatię widzów. Mimo wszystko polecamy też zapoznanie się z „kanonem”, czyli właśnie Ugly Betty.

7. Zagubieni (2004-2010)

Jeden z pierwszych ogromnych hitów, które przyciągały miliony widzów przed telewizory (lub ekrany komputerów, choć w tym przypadku jednak nielegalnie). Zagubieni, czyli historia pechowych pasażerów samolotu rozbijającego się na bezludnej wyspie to serial tak kultowy, że najzwyczajniej w świecie nie można go przegapić.

6. Chirurdzy (od 2005 roku)

Część odcinków można było swego czasu obejrzeć w polskiej telewizji, lecz dziś taka metoda wydaje się już przebrzmiałą melodią przeszłości. Dramatyczny serial poświęcony lekarzom pracującym w Seattle Grace Hospital to także pozycja kultowa, do której wielokrotnie odwoływały się inne dzieła popkultury. I to choćby z tego względu warto dać produkcji szansę – nawet jeśli 18 sezonów wydaje się liczbą nie do obejrzenia.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie