Netflix nadal traci użytkowników. Trzeci kwartał zapowiada się jednak optymistycznie

Netflix kończy drugi kwartał ze stratą - lecz mniejszą, niż sądzono
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

W drugim kwartale 2022 roku Netflix znów zanotował stratę użytkowników. Na szczęście wyniki nie są tak złe, jak przewidywano.

Zła passa Netfliksa niestety trwa. Platforma po raz drugi musi pogodzić się z odpływem widzów. W drugim kwartale 2022 roku z usługi zrezygnowało 970 tysięcy osób – choć paradoksalnie jest to całkiem dobra wiadomość. Według prognoz przedstawionych w raporcie po pierwszym kwartale szacowano bowiem, że w ciągu kolejnych trzech miesięcy odejdą aż 2 miliony subskrybentów. Niezależni analitycy wskazywali jeszcze większe liczby, sięgające nawet 4 milionów. Wygląda więc na to, że kryzys serwisu powoli zmierza ku końcowi; dalsze prognozy są zresztą dość optymistyczne.

Netflix szacuje, że w trzecim kwartale 2022 roku platforma wreszcie wyjdzie na plus pod kątem nowych użytkowników. Na usługę może zdecydować się nawet milion osób. Serwis ma ambitne plany na dalszy rozwój, zatem zapewne chce przyciągnąć widzów kolejnymi premierami. Niewykluczone, że subskrybenci skuszą się także na filmy i seriale dostępne już w streamingu; popularność Stranger Things nie maleje, możliwe więc, że produkcja przyciągnie także tych, którzy do tej pory nie byli zdecydowani na subskrypcję Netfliksa.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie