Największa kolekcja gier na świecie wystawiona na sprzedaż!

0 komentarzy

Michael Thomasson został w zeszłym roku wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Zasłużył na to kolekcjonując w swoich zbiorach ponad 10 600 gier na różne sprzęty.

Czy 31-letni mieszkaniec Buffalo w Stanach Zjednoczonych ma już dosyć grania? Wszystkie tytuły, które skrzętnie zbierał przez lata… wystawił na sprzedaż. A jeszcze w zeszłym roku zapowiadał, że chce pobić kolejny rekord i dobić do 12 tysięcy gier.

Oficjalnie posiadacz zbioru tłumaczy swoją decyzję sytuacją rodzinną. – Wcale nie mam ochoty sprzedawać mojej kolekcji, mam jednak obowiązki względem innych – wyjaśnia. Thomasson nie wyklucza, że kiedyś znowu zacznie zbierać gry i kto wie – może powalczy o kolejny rekord.

Jego aukcja pojawiła się jakiś czas temu w serwisie GameGavel. Obecnie bierze w niej udział 12 osób. Cena zbioru zatrzymała się póki co na 50 tysiącach dolarów. Zapewne pójdzie jeszcze w górę – do końca licytacji zostało niecałe dziesięć dni. Cena minimalna nie została jednak jeszcze osiągnięta.

Osoba, która przebije minimalny pułap i zwycięży, będzie musiała przyjechać po odbiór towaru ciężarówką. Zbiór liczy dokładnie 10 607 gier! Michael Thomasson przechowuje wszystko w specjalnie wygospodarowanym do tego celu pomieszczeniu.

 

 

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się