Największa kolekcja gier na świecie sprzedana!

1 komentarz

Aukcja w serwisie GameGavel już się zakończyła. Ile zapłacił zwycięzca za ponad 11 tysięcy gier video?

Zestaw został wystawiony przez 31-letniego mieszkańca Buffalo w Stanach Zjednoczonych. Michael Thomasson, bo nim mowa, został w zeszłym roku wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Miał wówczas w swoich zbiorach ponad 10 600 gier na różne sprzęty.

Do momentu sprzedaży jego zestaw trochę się rozrósł – do ponad 11 tysięcy gier. Dlaczego Thomasson postanowił pozbyć się największej kolekcji gier na świecie? Gracz tłumaczył swoją decyzję sytuacją rodzinną. – Wcale nie mam ochoty sprzedawać mojej kolekcji, mam jednak obowiązki względem innych – wyjaśniał. Nie wykluczał jednak, że kiedyś znowu zacznie zbierać gry i może powalczy o kolejny rekord.

W jego aukcji wzięło udział 56 osób. Zwycięzca zapłacił za zestaw ponad 750 tysięcy dolarów. W przybliżeniu wydał zatem około 68 dolarów na jedną grę. Tutaj znajdziecie listę tytułów, wśród których znajduje się wiele znanych hitów, ale również sporo białych kruków.

Michael Thomasson przechowywał swoja kolekcję w specjalnie wygospodarowanym do tego celu pomieszczeniu.

 

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się