Najsmuklejszy notebook na świecie, mobilna stacja robocza dla VR i monitor 8K

Oto najnowsze rozwiązania od Della pokazane w trakcie CES 2017.

Powstała w 2014 roku koncepcja inteligentnego zagospodarowania przestrzeni biurowej, przekształciła się w nową grupę produktową – Dell Canvas (na zdjęciu powyżej). Nowa kategoria to rozwiązania tworzone z myślą o twórcach, grafikach czy projektantach. 27-calowa stacja robocza z ekranem QHD to narzędzie pracy, które dzięki różnym trybom użytkowania, idealnie wkomponowuje się w przestrzeń roboczą artysty, zastępując tradycyjne pióro, papier czy płótno, zwiększając zarazem jego kreatywność oraz produktywność.
Urządzenie zostało opracowane we współpracy z firmą Microsoft i pracuje na wielozadaniowym systemie Windows 10. Jest także w pełni kompatybilne z programami Adobe, Autodesk, AVID, Dassault Systèmes czy SolidWorks.

Nowy konwertowalny notebook XPS 13 i jeszcze wydajniejszy XPS 15

Komputery z serii Dell XPS zdobyły setki nagród i wyróżnień na całym świecie. Amerykański producent dodał do swojej oferty nowe najsmuklejsze na świecie 13-calowe urządzenie 2w1 – Dell XPS 13. Notebook został wyposażony w wyświetlacz QHD+ z technologią InfinityEdge, baterię gwarantującą nawet do 15 godzin pracy na jednym ładowaniu akumulatora oraz zaawansowany zawias, pozwalający na obrót ekranu o kąt 360 stopni. Producent zaprojektował także specjalną wersję Dell XPS 13 stworzonego z myślą o zastosowaniach biznesowych. Urządzenie w tej wersji zostało wyposażone w procesor Intel Core vPro siódmej generacji, specjalny BIOS firmy Dell oraz posprzedażowe wsparcie techniczne Dell ProSupport.

Dell XPS
Dell XPS

Monitor z serii UltraSharp z rozdzielczością 8K

Monitor Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K to pierwsze na świecie tego typu urządzenie z wyświetlaczem pracującym w rozdzielczości 8K. Najnowszy monitor firmy Dell to ponad 1 miliard kolorów, stuprocentowa zgodność z paletą barw Adobe RGB, gama kolorów sRGB oraz 280 pikseli na każdy cal (cztery razy więcej niż w przypadku 4K i 16 razy więcej niż w Full HD). Monitor o takich parametrach idealni sprawdzi się nie tylko w edycji zdjęć i materiałów wideo, ale także w placówkach medycznych, gdzie niektóre z badań diagnostycznych wymagają wyświetlenia obrazu o bardzo wysokim poziomie szczegółowości.

Dell monitor 8K
Dell monitor 8K

Źródło: Dell

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.