Microsoft pracuje nad Minecraft 2?

Coś się ruszyło w Microsofcie jeśli chodzi o jedną z najbardziej popularnych gier wszech czasów.

Amerykański gigant szuka nowych ludzi do pracy. Między innymi na stanowisko Senior Program Manager. Jak czytamy w ofercie, praca jest przy projekcie, który jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie, inspirującej miliony ludzi do kreatywnego tworzenia i łączącej graczy z całego świata. Brzmi znajomo? Nietrudno domyślić się z tego, że może chodzić o Minecraft 2. Ewentualnie o jakiś dodatek do gry lub kolejną wersję pierwszej części. Choć tutaj raczej trudno znaleźć sprzęt na którym gra nie została jeszcze wydana.

Co jeszcze wskazuje w ofercie pracy na Minecrafta 2? Otóż Microsoft szuka osoby, która ma doświadczenie nie tylko w tworzeniu gier wideo, ale także programów edukacyjnych. Minecrafta można spokojnie podpiąć pod tego rodzaju program, a ponadto Jeff Teper jeszcze w listopadzie wspominał o edukacyjnych właściwościach wspomnianej gry, zarówno w jej obecnej formie, jak i wykorzystania w przyszłości. Może ta przyszłość właśnie nadchodzi?

Dodatkowo Microsoft po przejęciu firmy Mojang (twórcy Minecrafta) podkreślał, że zamierza wydawać grę na wszystkich możliwych platformach. W ofercie pracy dla Senior Program Managera zaznaczone jest, że jego zadania będą polegać na dostarczeniu produktu multiplatformowego.


Sądzicie, że Minecraft 2 jest już w drodze?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

8 Shares
Share8
+1
Tweet