Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Microsoft kupuje twórców Minecrafta

Wartość transakcji to 2,5 miliarda dolarów.

Od kilku dni sporo mówiło się na temat przejęcie przez Microsoft Mojang, czyli studia odpowiedzialnego za popularną grę Minecraft. Teraz już wiemy, że transakcja właśnie się sfinalizowała. Tak wynika z oficjalnej wiadomości opublikowanej na stronie Mojang.

Obecnie na świecie rozeszło się około 17 milionów egzemplarzy Minecrafta. To jedna z najbardziej popularnych gier jaka kiedykolwiek powstała. Teraz Microsoft będzie czerpać profity ze wspomnianej marki. Pozostaje przy okazji pytanie, czy gra będzie dostępna na konkurencyjnych dla amerykańskiej firmy sprzętach jak urządzenia od Apple czy konsole Sony?

Odpowiedź brzmi tak. Microsoft nie chce ograniczać dostępu do Minecrafta, zatem cały czas będzie można pograć w wymienioną produkcję na różnych platformach. Również wersja na PlayStation 4, które właśnie powstaje, ma pojawić się w planowanym terminie.

Co interesujące, wraz ze zmianą właściciela Mojang, ze studia odchodzą jego twórcy, czyli Notch, Carl i Jakob.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%