Co się dzieje z filmem Miasteczko Salem na podstawie powieści Kinga? Są dobre wieści

miasteczko salem 2024
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Jak zapewne wiecie zdjęcia do Miasteczka Salem zakończono w listopadzie 2021 roku. Do tej pory nie było jednak wiadomo, czy produkcja ujrzy światło dzienne. Dziś wszystko się zmieniło.

Zdjęcia do filmu na podstawie powieści Stephena Kinga zakończyły się w listopadzie 2021 roku, po czym ustalono, że premiera będzie miała miejsce 10 miesięcy później. Niestety datę premiery produkcji przesunięto na kwiecień 2023 roku, ale ostatecznie całkiem zdjęto ją z planów wydawniczych kin. Od tamtego momentu słuch o filmie w zasadzie zaginął, a w przestrzeni pojawiła się informacja, że wytwórnia go skasowała dla tzw. odpisów podatkowych. Dziś mamy w temacie nowe światło – New Line Cinema obiecało mianowicie, że film jeszcze w tym roku trafi na platformę VOD, jaką jest HBO MAX.

Miasteczko Salem w 2024 roku na HBO Max

Miasteczko Salem (Salem’s Lot) bazować będzie na powieści Stephena Kinga i opowiadać historię ena Mearsa, mężczyzny, który wraca w rodzinne strony w poszukiwaniu inspiracji dla swojej nowej książki. Kiedy odkryje, że miejscowość została sterroryzowana przez wampira, stanie na czele grupy wyrzutków walczących ze złem. Wiadomo, że obraz nakręcił stały specjalista w Warner Bros. od horrorów Gary Dauberman. Pracował on przy uniwersum “Annabelle” oraz napisał scenariusz dylogii “To”. W głównej roli wystąpi Lewis Pullman, który zdążył już zagrać w “Top Gun: Maverick” i serialu “Lekcje chemii”. Jak się okazuje, istnieją szczęśliwcy, którzy Salem’s Lot już obejrzeli. Warner zrobił wszak kilka pokazów testowych, których wynik był raczej pozytywny. Co prawda do sieci trafiły głosy krytyki, że reżyser bardziej skupia się na jump-scare’ach niż budowaniu postaci, ale większość oceniała go dobrze. Także sam King ocenił produkcję pozytywnie, pisząc, że Salem’s Lot przywodzi mu na myśl stare hollywoodzkie kino. A poniżej zwiastun pierwszego Miasteczka Salem z 1979 roku:

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie