Mało brakowało, aby Marvel’s Spider-Man było ekskluzywne dla Xbox One

Spider-Man 2 Miles Morales
Newsy PS4 XOne

Marvel’s Spider-Man to obecnie gra ekskluzywna dla konsol PlayStation. Okazuje się, że umowę mógł kiedyś przejąć Microsoft, ale firma wolała skupić się na innych tytułach.

W książce The Ultimate History of Video Games Vol 2 opisano sytuację z 2014 roku, kiedy to Activision przestało produkować gry nawiązujące do uniwersum Marvela – zauważyli forumowicze ResetEra. Marvel ruszył więc na poszukiwania nowego domu dla growych adaptacji swoich tytułów i skontaktowano się między innymi z Microsoftem i Sony.

Microsoft co prawda mógł przyjąć ofertę, wszak miał pod sobą już kilka utalentowanych studiów, jednak firma wolała skupić się wówczas na własnych markach.

PlayStation podeszło do sprawy z większym entuzjazmem. Przedstawiciel Marvel Games porozmawiał z Adamem Boyes i Johnem Drake’iem z Sony a ci zaproponowali stworzenie wysokobudżetowej gry ekskluzywnej dla PS4, której produkcją zajęłoby się Insomniac Games. Choć Insomniac nie było jeszcze wtedy częścią PlayStation, należało do grona najważniejszych partnerów firmy.

Tak właśnie narodziło się Marvel’s Spider-Man, którego wielki sukces przerodził się w stworzenie jednej z najmocniejszych marek na PlayStation oraz doprowadził do przejęcia Insomniac Games. W produkcji znajduje się kontynuacja, a Insomniac szykuje też grę z Wolverinem w roli protagonisty. Kto wie, może gdyby prawa do tytułu zgarnął Microsoft, historia growego Człowieka-Pająka potoczyłaby się zupełnie inaczej?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie