Marka PlayStation ma już 25 lat. Wideo od Sony

Minęło 25 lat od kiedy pierwsze PlayStation pojawiło się na rynku. Z tej okazji producent postanowił wypuścić krótki materiał w temacie sprzętowym.

PSX (jeszcze lata temu projekt ten nazywał się PlayStation X), pojawił się 3 grudnia 1994 roku w Japonii. Premiera poza krajem Kwitnącej Wiśni miała prawie rok później, stąd właśnie teraz obchodzimy 25-lecie PlayStation.

Sony przedstawiło materiał wideo, na którym widzimy wszystkie konsole marki PS. Co ciekawe, nie zabrakło PlayStation Portable oraz PlayStation Vita. Dobrze jest zobaczyć, jak pod względem wyglądu, na przestrzeni lat zmieniały się sprzęty.

Trzeba jednak przyznać, że w designie sprzętów od Sony, brakuje fajerwerków. Konsekwentnie od PS2, Sony stawia na czarny kolor. Również od tego modelu, nie widać większych zmian w kontrolerze. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z usprawnień i dodatków, jak touchpad w padzie od PS4, natomiast rewolucji nie widać.

Microsoft szedł przez lata podobną drogą. Kolejne generacje konsoli Xbox, są do siebie dość podobne. Czy to jednak źle? O gustach się nie dyskutuje, stonowany wizualnie projekt zwykle potrafi się bronić przez lata i być może właśnie taka filozofia przyświeca od lat marce PlayStation oraz Xbox.

Inaczej jest z Nintendo, którego konsole co generację pokazują nie tylko nowy wygląd, ale często całkiem nowatorskie podejście do grania.

Co Wy na ten temat sądzicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: