Lubicie klimaty Silent Hill oraz filmy z serii Klątwa? Zobaczcie pierwszy teaser Night Cry

Ta gra ma nas mocno wystraszyć. Przynajmniej w założeniu twórców.

Studio Nude Maker wypuściło pierwszy teaser (live trailer) przygodówki Night Cry. Gra została zapowiedziana na ubiegłorocznych targach Tokyo Game Show jako Project Scissors.


Z czym mamy do czynienia? Nad tytułem pracuje naprawdę mocna ekipa, która ma spore doświadczenie w straszeniu. Masahiro Ito maczał wcześniej palce w cyklu Silent Hill. To on wymyślił koszmarne pielęgniarki oraz piramidogłowego. Zespół deweloperski wspiera również Takashi Shimizu, reżyser filmowej serii Ju-on, znanej u nas jako Klątwa. Nad wszystkim czuwa Hifumi Kouno, czyli główny projektant dwóch pierwszych odsłon gry Clock Tower.

Warto jeszcze dodać, że za muzykę odpowiada Nobuko Toda, która tworzyła kawałki choćby do Metal Gear Solid 4.

Poniższy teaser powstał oczywiście pod okiem Shimizu, który stara się wciągnąć nas w przerażający klimat Night Cry. Gra, która jest określana przez twórców jako duchowy następca Clock Tower, kładzie spory nacisk na elementy przygodowe, a mniejszy na walkę oraz zręczność.

Znajdziemy się na pokładzie statku pasażerskiego, na samym środku oceanu. Seria morderstw przerwie wesołą wycieczkę, załoga zostanie wybita do nogi, a ogromny kolos zacznie dryfować w tylko sobie znanym kierunku. Gracz wcieli się w jedną z niewielu osób, które uszły z życiem. Będziemy musieli odkryć, kto i dlaczego postanowił urządzić krwawą łaźnię.  

Night Cry powstaje na konsolkę PS Vita oraz urządzenia mobilne z iOS oraz Androidem. Data premiery nie została ustalona, choć wiadomo, że grę zobaczymy w 2015 roku. Pytanie, czy tylko w Japonii?

Night Cry – pierwszy teaser

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet