Lords of the Fallen 2 z premierą najwcześniej w 2021

Polskie studio CI Games poinformowało, że kontynuacja wydanego przez 5 laty RPG akcji nie trafi na półki sklepowe w roku 2020. Fani będą musieli poczekać na grę jeszcze co najmniej rok.

O Lords of the Fallen 2 wypowiedział się podczas czatu inwestorskiego zorganizowanego przez serwis StockWatch prezes CI Games Marek Tymiński. Na pytanie dotyczące premiery tytułu przedstawiciel firmy odpowiedział, że jest jeszcze za wcześnie na ustalenie dokładnej daty. Niemniej jednak druga część polskiego RPG nie zadebiutuje w kolejnym roku kalendarzowym – tego możemy być pewni. Marek Tymiński zapewnił jednak, że od przyszłego roku CI Games będzie zwiększać kwartalne wydatki na projekt.

Z wypowiedzi szefa firmy wynika również, że planowany tytuł nie będzie najprawdopodobniej grą wysokobudżetową – CI Games w najbliższych latach zamierza się bowiem skupić na mniejszych produkcjach: “Nasze plany skupione są wokół segmentu AA oraz gier indie, które będziemy wydawać pod marką United Label. Nie rozważamy segmentu AAA”.

CI Games – plany na 2020

Przedstawiciel firmy został również zapytany m.in. o najnowszą odsłonę serii Sniper: Ghost Warrior, czyli Contracts, która debiutowała pod koniec listopada. CI Games wciąż pracuje nad ulepszaniem trybu multi gry. Zdaniem Marka Tymińskiego, możliwa jest sprzedaż 600-700 tysięcy egzemplarzy nowego Snipera. Co zaś dotyczy planów firmy na kolejny rok, to CI “planuje kilka premier”, choć firma jeszcze nie ustaliła ich dokładnych dat. Na pewno będziemy o nich informowani na bieżąco.

 

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.