Little Nightmares 2 - porównanie konsol

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Little Nightmares 2 wypiękniało na next-genach. Zobaczcie wideo z porównaniem

W sieci pojawił się test next-genowych wersji Little Nightmares 2. Gra otrzymała sporą aktualizacją na PS5 i Xbox Series. Jak się sprawdza?

Tydzień temu zadebiutowała odświeżona wersja drugiego Little Nightmares. Tytuł ten według mnie jest daleki od ideału, ale ma swoje dobre strony i zdobył niemałą społeczność fanów. Nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się na ulepszenie gry na PS5 oraz Xbox Series.

Digital Foundry przygotowało materiał, w którym porównuje wersje na konsole obecnej oraz starszej generacji i ich działanie na sprzęcie Sony oraz Microsoftu. Różnice widać na pierwszy rzut oka.

Enhanced Edition wprowadza dwa tryby wyświetlania: Beauty i Peformance. Ten pierwszy pozwala na rozgrywkę w natywnej rozdzielczości 4K oraz 30 FPS. Drugi oferuje zabawę w 60 FPS, ale w dynamicznej rozdziałce 4K.

Little Nightmares 2 doczekało się również licznych ulepszeń graficznych. Tym najbardziej zauważalnym jest wprowadzenie wsparcia ray-tracingu. Pozwala ono na wyświetlanie ładniejszych odbić oraz bardziej dokładnych cieni. Inną wartą wspomnienia nowością jest obsługa dźwięku 3D, który wspomoże Wasze wrażenia płynące z rozgrywki. Dodatkowo znalazło się miejsce na inne, mniejsze ulepszenia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się