Half-Life: Alyx – nauczyciel tłumaczy uczniom matematykę w VR [WIDEO]

0 komentarzy

Do przeprowadzenia lekcji nie trzeba wiele: wystarczy kawałek flamastra, tablica i dwie ręce. A jeszcze lepiej, gdy pisaka tak naprawdę nie ma, tablica też jest fikcją, a ręce nie są rękami nauczyciela, tylko znanej bohaterki legendarnej serii gier. Można? Można!

Charles Coomber to belfer z Kalifornii, który podobnie jak rzesze nauczycieli na całym świecie musi w dobie pandemii przeprowadzać zajęcia zdalnie. Matematyk wpadł na pewien nietypowy pomysł, który z pewnością spodobałby się każdemu, kto w choć niewielkim stopniu sympatyzuje z wirtualną rozrywką – chodzi o nauczanie przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych w grze Half-Life: Alyx.

Niewątpliwą zaletą najnowszej odsłony HL jest to, że tytuł pozwala na interakcje z otoczeniem. Dzięki temu możemy na przykład pisać i rysować na szkle kolorowymi mazakami. Rezolutny matematyk szybko zdał sobie sprawę z możliwości Alyx i postanowił czym prędzej przystąpić do działania, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Na filmiku widzimy, jak Charles Coomber prowadzi lekcję o kątach. Nauczyciel mówi, pisze, rysuje i używa gąbki – ale także gestykuluje przyodzianymi w rękawiczki dłońmi Alyx i wskazuje poszczególne zapisy jej palcami.

Jak widać, najnowsza część Half-Life’a dysponuje wręcz wymarzonym zestawem narzędzi dla każdego nauczyciela, któremu zależy na tym, w prosty, przejrzysty i przyjemny sposób dotrzeć zdalnie do opornych umysłów. A jeśli ktoś jest już wyjątkowo oporny, można sięgnąć po bardziej drastyczne środki – Alyx ma ich trochę w zanadrzu. Ale o tym… cicho.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się