Komputer dla gracza - obudowa CyberPowerPC Kinetic Series

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Oto kosmiczny komputer, który oddycha. Obudowa wygląda jak z NASA

Wyobraźcie sobie, że Wasz komputer może oddychać. Dosłownie bierze wdech i wydech. Do tego wygląda, jakby był stworzony przez projektantów pracujących przy sondach kosmicznych. Piękna obudowa, którą pewnie niejeden gracz by nie pogardził.

Podczas trwających obecnie targów CES 2022 zaprezentowano obudowę CyberPowerPC Kinetic, którą możecie zobaczyć w akcji na poniższym wideo. Waszą uwagę w szczególności przykuje dość specyficzny przedni panel. Ten został wyposażony w trójkątne fragmenty, które potrafią się otwierać i zamykać.

Ów mechanizm ma za cel wprowadzać dodatkowe powietrze do środka komputera, gdy ten uzna to za potrzebne. Wewnątrz „budy” zainstalowano czujniki, które monitorują temperaturę. Jeśli te wskażą potrzebę dodatkowej wentylacji, wspomniane trójkąty otworzą się i zamkną po odpowiednim ochłodzeniu podzespołów. Ma to zapobiec nadmiernemu zbieraniu się kurzu wewnątrz.

Na ten moment nie jest znana premiery obudowy ani jej cena.

Niedawno miałem tę przyjemność napisać innego newsa na temat „oddychającego komputera”, który jest projektem pewnego popularnego majsterkowicza z YouTube. Jego dzieło było wyposażone w specjalną komorę działającą podobnie jak ludzkie płuca. Wspomnianego potworka wielkości szafy znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się