Kolejna wpadka Petera Molyneuxa. Nie zrealizuje obietnic z Kickstartera

Czyżby produkcja pod tytułem Godus miała okazać się klapą?

Peter Molyneux znany jest z wielu gier. Jeszcze w latach 80. i 90. stworzył takie produkcje jak Populous, Syndicate, czy Dungeon Keeper. Młodsi gracze mogą go kojarzyć z Black & White oraz serii Fable. Ostatnio zabrał się za nową grę, a mianowicie Godus, która została sfinansowana pieniędzmi ze zbiórki na Kickstarterze.

Niestety prace nad grą nie idą za dobrze. Molyneux odsunął się od projektu i na swojego następce wyznaczył Konrada FuriousMoo Naszynskiego. Znany projektant rzucił się teraz w wir tworzenia innej gry. Czyżby stracił nadzieję na wysokie oceny dla Godusa? Na to wygląda.


Naszynski podkreślił niedawno, że został postawiony w niezręcznej sytuacji. Otóż już teraz wie, że nie uda mu się zrealizować wszystkich obietnic przedstawionych podczas zbiórki na Kickstarterze przez Molyneuxa. Przede wszystkim brakuje mu czasu i pieniędzy. Teraz myśli tylko nad tym, jak sprawić, by Godus był w ogóle gotowy i dało się w niego grać. Już teraz twórcy mają opóźnienie. Gra miała być wykonana do 9. miesięcy od zbiórki, a ta zakończyła się w 2012 roku. Co więcej, brakuje cały czas wersji na Linuxa, którą obiecał pierwszy producent. Nie wiadomo też, czy gracze otrzymają album z dokumentacją zawierający różne szkice koncepcyjne. Wpłacający mieli go dostać w prezencie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet