Apple wspiera równość płci nowymi emoji. Wśród nich mężczyzna w ciąży i osoba niebinarna w koronie

iPhone nowe emoji
Mobile

Aż 37 nowych emocji trafiło na urządzenia iPhone. Firma chce podkreślić równość płci poprzez m.in. emotki mężczyzny w ciąży i osób neutralnych płciowo.

Posiadacze urządzeń Apple dostali sporą aktualizację.

Równość płci w nowej aktualizacji do iPhone

System iOS 15.4 przedstawia swoim użytkownikom parę nowości. Chyba największą zmianą jest możliwość odblokowania telefonu iPhone bez potrzeby ściągania maseczki. W dobie pandemii wydaje się to bardzo sensownym krokiem. Apple postawiło również na dodanie aż 37 nowych emoji.

Emotikony mają docelowo celebrować równość płci, więc nowy zestaw również powstał z myślą o tej sprawie. Wśród nowych emotek znajdziemy również 75 ich wariacji, z kolorami skóry, których do tej pory jeszcze nie było.

Spora paczka emoji dodaje m.in. mężczyznę w ciąży, osobę neutralną płciową w koronie, salutowanie, Rękę Fatimy, roztapiający się uśmiech, gniazdo, przygryzioną wargę, nowe serduszka i wiele więcej. Bardzo dużo uwagi skupiono również na dodaniu nowych wariantów koloru skóry do istniejących już uścisków dłoni i tym podobnym.

Co ciekawe, emotka mężczyzny w ciąży miała początkowo pojawić się jeszcze w 2019 roku. Konsorcjum Unicode jeszcze wtedy postanowiło w ten sposób dążyć do neutralności i podkreślić znaczenie mniejszości seksualnych.

Przypominam również, że niedawno na półki sklepowe oraz do polskich operatorów trafiły nowe modele urządzeń od Apple. Wśród nich możemy znaleźć m.in. najtańsze iPhone’y SE 3. Po więcej szczegółów na temat ofert odsyłam do tego miejsca.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie