Intergalactic: The Heretic Prophet to nowa gra twórców God of War? Sony zastrzega nazwę

Intergalactic: The Heretic Prophet może być nową grą twórców God of War | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Sony zastrzegało nazwę Intergalactic: The Heretic Prophet w USA. Gracze węszą w tym kolejny tytuł first-party i to być może od twórców God of War!

Od dawna wiemy, że Santa Monica Studio może obecnie pracować nie tylko nad kolejnym God of War. Studio, z Corym Barlogiem skupia się obecnie na rozwijaniu zupełnie nowej marki science-fiction. Jedna ze scenarzystek już w zasadzie przyznała, że właśnie o ten gatunek chodzi.

Intergalactic: The Heretic Prophet od twórców God of War?

Już teraz możemy zaciskać kciuki, aby kolejne State of Play okazało się tym, na co wszyscy czekają – oficjalnym ujawnieniem nowych gier największych studiów PlayStation. Od dawna wiemy, że Naughty Dog pichci coś u siebie, Insomniac grzebie przy Wolverine, a Santa Monica skupia się… na czymś. Nie wiemy na czym, ale wielu graczy doszukuje się informacji o tym w nowej zastrzeżonej nazwie przez Sony. W USA opatentowano tytuł “Intergalactic: The Heretic Prophet”, który brzmi jak klasyczna nazwa dla gry science-fiction.

Sony Interactive Entertainment zastrzegło tę nazwę 12 lutego, czyli dosłownie przed dwoma dniami. PlayStation nie zapowiedziało żadnej gry z takim tytułem ani innego dzieła (np. w formie filmu). Tytuł ten, zgodnie z patentem na stronie United States Patent and Trademark Office, dotyczy przede wszystkim “usług rozrywkowych”, w tym gier wideo, oprogramowania, filmów, a nawet książek. Kategorii jest więc sporo, ale łatwo odnieść wrażenie, że chodzi tu przede wszystkim o grę.

Gracze na Reddicie zwracają uwagę przede wszystkim na potencjalne nowe IP od Santa Monica. Spekuluje się, że mowa właśnie o tytule science-fiction, co pasowałoby do nazwy “Intergalactic”. Oczywiście równie dobrze może chodzić o każde inne studio firmy, ale Santa Monica jak na razie milczy po wydaniu God of War Ragnarok. Istnieje więc spora szansa na to, iż o ich tytule mowa. To jednak wyłącznie spekulacje.

Warto też zaznaczyć, że finalnie możemy nie dostać żadnej gry o tym tytule. Pierwotnie Days Gone miało nazywać się “Dead Don’t Ride”, ale porzucono ten pomysł. Co więcej, dziś rzadko kiedy wielkie studia zastrzegają nazwy przed oficjalnym ujawnieniem projektu. Czy to oznacza, że już niebawem powinniśmy poznać, czym jest tajemnicze Intergalactic? Mam nadzieję, że tak.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie