Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

1 komentarz

Imponująca sprzedaż serii Gran Turismo

Tak po ponad 20 latach radzi sobie popularna seria.

Sony Interactive Entertainment (SIE) poinformowało, że gry z serii Gran Turismo sprzedały się w liczbie 80,4 mln sztuk w ciągu 20 lat od wydania pierwszej części. W związku z działaniami producenta serii, spodziewany jest dalszy wzrost sprzedaży i angażowanie się w sport.

Polyphony jest gospodarzem specjalnego wydarzenia Gran Turismo World Tour w ten weekend podczas 24h wyścigu na torze Nürburgring toczącym się na słynnym, 20 km odcinku Nordschleiffe w Nürburg w Niemczech. Trzydziestu najlepszych kierowców w Europie ścigających się w serii Gran Turismo zostało zaproszonych do wzięcia udziału w wyścigach pokazowych Nations Cup i Manufacturers Series – dwóch zawodach które składają się na FIA Gran Turismo Championships.

Mistrzostwa FIA Gran Turismo Championships rozpoczną się najwcześniej 1 czerwca. Zawodnicy wezmą udział w serii tygodniowych wyścigów, które złożą się na miesięczny sezon. Zwycięzcy poszczególnych sezonów (będzie ich pięć w tym roku) zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w rozgrywanych na żywo finałach regionalnych dla Europy, Azji i obu Ameryk. Najlepsi gracze wyłonieni na tym etapie zmierzą się ze sobą w Światowym Finale, który zostanie zorganizowany w tym roku. Ostateczny zwycięzcy FIA Gran Turismo Championships otrzymają nagrody podczas prestiżowej gali finałowej FIA Awards Dinner w Petersburgu w Rosji w grudniu tego roku.

Źródło: Sony

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%