Najgroźniejszą bronią w Hogwarts Legacy jest kapusta. Gracze robią już “kapuściane buildy”

Hogwarts Legacy - najlepszą i najgroźniejszą bronią jest kapusta
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Elden Ring może się wstydzić. Takiego builda nie uświadczymy w żadnej grze From Software. Przeciwnicy w Hogwarts Legacy najbardziej boją się kapusty.

Chińska gryząca kapusta okazuje się stworzeniem (a w zasadzie rośliną), z którą nie może się równać żadna magia. To właśnie broń totalnego zniszczenia, a odpowiedni build jest w stanie zrobić z niej broń groźniejszą niż Avada Kedavra.

Hogwarts Legacy – kapuściany build

Dziedzictwo Hogwartu pozwala na zaskakująco wiele, m.in. mordowanie przeciwników. To dość niecodzienne, a przynajmniej jeżeli chodzi o tę markę. Graczom, rzecz jasna, to nie wystarcza. Na co komu jakieś “avada kedavra” skoro równie dobrze można szczuć wszystkich przeciwników… kapustą? Oczywiście nie jest to byle pak-choi czy inne warzywo na gołąbki, a magiczna roślina, która w obecnym stanie może być wręcz zbyt OP.

W grze dostajemy możliwość uprawy roślin i wykorzystywania ich w walce. Muszę przyznać, że pierwsze moje rzucenie nasion na ziemię w trakcie desperackiej próby przechylenia szali na moją stronę skończyło się zadziwiająco dobrze. Już wtedy wiedziałem, że coś z tymi roślinami jest nie tak. Jeden z niedawnych postów na Reddicie tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu. Jego autor wyjaśnia, jak stał się czarodziejskim mistrzem kapusty.

Potrzebujesz cechy Zielarstwo 3 (znajdziesz ją w specjalnych skrzyniach w obozach bandytów z czterema nogami, przeładuj save’a, jeśli jej nie dostaniesz) i talentu Nawóz (sekcja Pokój wymagań w menu Talenty). Zielarstwo 3 zwiększy obrażenia od kapusty. Umieść go na wszystkich swoich ubraniach, aby uzyskać 6 do obrażeń. Nawóz generuje dodatkową kapustę za darmo. W ten sposób możesz mieć 6 kapust na raz (co daje 24 kapusty przy maksymalnym ekwipunku 12).

– wyjaśnia samozwańczy “guru kapusty”

Przyznam, że trzymanie przy sobie 24 kapusty naraz faktycznie wymaga albo sporego plecaka, albo po prostu magicznych umiejętności. Nie chodzi tu jednak o pojemność, a o efektywność. Na YouTube pojawiły się filmiki kapuścianego mistrza, który pokazuje, jak jego autorski build działa w praktyce. Zaprezentował on banalnie prostą walkę z trollem i potyczkę z paroma przeciwnikami naraz.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie