GTA V na PC – imponujące wyniki sprzedaży na Steam

Choć posiadacze komputerów dostali Grand Theft Auto V na szarym końcu, rzucili się na ten tytuł, jak na świeże pieczywko. I chyba nie ma się co dziwić.

GTA V w wersji na PC posiada nie tylko lepszą od konsolowej grafikę (przy mocnym sprzęcie) oraz umożliwia odwiedzenie Los Santos w płynności 60 klatek na sekundę. Pecetowe wydanie gry zawiera również trochę nowości, przede wszystkim świetny edytor do tworzenia własnych filmików.


Premiera GTA V na blaszakach miała miejsce 14 kwietnia i wygląda na to, że sprzedaje się naprawdę świetnie. Z danych ujawnionych przez Steam Spy wynika, że w ciągu kilkunastu dni od premiery piąta odsłona słynnej serii rozeszła się w nakładzie 2 milionów kopii!

Musimy jednak pamiętać, że to wynik dotyczący sprzedaży GTA V jedynie na platformie Steam. Wspomniana liczba nie obejmuje zatem tego, co kupiliśmy w pudełkach, bezpośrednio od Rockstar czy od innych sprzedawców.

Miejmy nadzieję, że Rockstar wyciągnie z tego jakieś wnioski na przyszłość i w przypadku kolejnej części GTA właściciele PC nie będą musieli czekać tak długo na swoją edycję.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet