GTA V odpalone w 16K to uczta dla oczu. RTX 4090 radzi sobie nieźle

GTA V odpalone w 16K to prawdziwa uczta dla oczu
Newsy PC

Ktoś postanowił zmodyfikować GTA V i odpalić je w rozdzielczości 16K na RTX 4090. Efekt jest powalający jak na wiekową grę, ale zapomnijcie o wysokiej płynności.

Popularny kanał na YouTubie Digital Dreams postanowił sprawdzić, czy RTX 4090 da sobie radę z dość wiekową grą, ale za to podbitą do chorych rozdzielczości. Na cel wzięli zawsze popularne GTA V. Wykorzystali modyfikacje, nadali grze zupełnie nowego błysku i dołożyli wszelkich starań, aby móc odpalić ją w zasadzie krystalicznie czystej rozdziałce.

Efekt? Jest… naprawdę świetny! Oczywiście poniższy filmik udostępniony na YouTube nie oferuje aż 16K, także musimy zadowolić się “jedynie” 4K. Ale to i tak nie o to chodzi – test jest tak naprawdę sprawdzianem możliwości karty graficznej, a nie pokazaniem tego, jak niemal 10-letnia gra prezentuje się w takim wydaniu. A tak, szczerze mówiąc, wygląda zjawiskowo.

Twórcy wykorzystali moda NaturalVision Evolved, czyli jedną z popularniejszych graficznych modyfikacji do GTA V. Jego instalacja potrafi znacząco poprawić wygląd gry, ale mocno wpływa na wydajność. Nawet z rozdziałką rzędu 16K najmocniejsza obecnie karta graficzna NVIDIA radzi sobie dobrze, choć nie idealnie. W końcu zazwyczaj gra osiąga mniej więcej 30-35 FPS-ów. Do 60 klatek trochę brakuje. W deszczu czy bardziej wymagających momentach płynność spada poniżej 20 klatek, ale kto by się tym przejmował, skoro gra wygląda tak ładnie?

Autorzy eksperymentu nie opierali się wyłącznie na potężne grafice. W ich setupie znajdziemy m.in. procesor Ryzen 9 7950x wraz z 32 GB RAM-u. No cóż, mi na razie wystarczy chyba, jak GTA V wygląda bez potrzeby podbijania jej do 16K, których zapewne i tak nie doceniłbym na moim monitorze.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie