GTA 6 potrzebuje rąk do pracy. Rockstar kupuje studio, które pomagało przy Halo i Forza

Dochodzą do nas wieści o rozszerzeniu studia Rockstar. Deweloper przejmuje indyjskie studio Dhruva Interactive, które dołączy do grona pracującego nad nowymi grami, w tym zapewne nad GTA 6. 

Jak donosi serwis Gamesindustry, firma Rockstar Games poinformowała o kupnie od Starbreeze indyjskiego studia Dhruva Interactive za 7,9 miliona dolarów.

Założone w 1997 roku studio Dhruva Interactive jest jedną z największych indyjskich firm zajmujących się produkcją gier. Zespół liczy sobie około 300 osób i będzie współpracować z Rockstar India. Dhruva Interactive to doświadczony zespół, który w przeszłości pomagał w pracach przy Halo 5, Forza Horizon 3 i Sea of ​​Thieves. Teraz ekipa wesprze twórców serii Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption i bardzo możliwe, że zajmie się tworzeniem assetów choćby do GTA 6.

O tym, że GTA 6 powstaje, wspominał niedawno były pracownik Rockstar, który chwaląc się swoim doświadczeniem ujawnił, iż od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018 zajmował się tworzeniem pojazdów koncepcyjnych pasujących do świata w DLC do GTA 5 oraz nadchodzącego GTA 6.

GTA 6 ściśle pilnowaną tajemnicą

Niestety w sieci nie znajdziemy oficjalnych informacji od Rockstar na temat Grand Theft Auto 6. Jedyne, czym dysponujemy, to przecieki, które równie dobrze mogą okazać się fałszywkami. Przypominamy, że na początku maja branżowe media żyły plotką o trzech miastach, które staną się miejscem akcji nowego GTA. Mowa o Los SantosVice City oraz Liberty City. Pokrywało się to z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami przedstawionmi przez użytkownika forum Pastebin, który twierdzi, że jest w posiadaniu informacji dotyczących GTA 6. Według niego, mapa GTA 6 będzie składać się z wielu dużych miast, przez które gracze mogą podróżować. Mowa o Liberty City (NYC) oraz Vice City (Miami).

Dodatkowo informator twierdził, że w GTA 6 zostaniemy swego rodzaju narkotykowym baronem: Zaczniesz jako mały diler w Liberty City wykonujący dorywcze prace i drobne kradzieże, lecz w końcu wyjedziesz do Vice City, gdzie dołączysz do słynnego gangu. Otrzymasz możliwość opiekowania się biznesem w Liberty City, a następnie wrócisz do Vice City i wkrótce staniesz się narkotykowym baronem.

GTA 6 prawdopodobnie nie zawita już na PlayStation 4 i Xbox One. Gra jest ponoć szykowana już na next-geny, czyli PS5 i konsole z rodziny Xbox Scarlett.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: