Tego dnia, 9 lat temu. Stali w kolejce po GTA 5 jak za papierem toaletowym w PRL. Zobacz zdjęcie

GTA Online i problem z bezpieczeństwem. Rockstar komentuje sytuację
Newsy PC PS3 PS4 PS5 X360 Xbox Series XOne

Kiedyś to było… gier nie kupowaliśmy zazwyczaj on-line, tylko tradycyjnie, w sklepach stacjonarnych. Premiera GTA 5 była wielkim wydarzeniem i możliwe, że niejeden z Was zarwał nockę w kolejce, by dorwać wyczekiwaną grę.

17 września 2022 roku mija dokładnie 9 lat od czasu premiery GTA 5 na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Poprzednie odsłony były na tyle dobre, a niektóre przed wydaniem „piątki” nawet kultowe, że po kolejną historię o gangsterach ustawiały się kolejki przed sklepami.

Jeden z forumowiczów Reddita przypomniał dawne chwile poniższym zdjęciem, które uzupełnił opisem: Tego dnia, 9 lat temu. To była część kolejki o północy, aby odebrać GTA V. Jak czasy się zmieniły.

GTA 5 – premierowa kolejka po grę

Czasy się zmieniły i zmieniły się preferencje graczy. Ciekawe, czy Rockstar przewidywał aż tak wielką popularność trybu GTA Online, który okazał się kurą znoszącą złote jajka. Tryb jest regularnie aktualizowany i choć niektórzy mają serdecznie dosyć „onlajna”, coś w tym jest, że wciąż jest na topie.

Dajcie znać, czy dalej gracie w GTA 5. Jak wspominacie pierwsze chwile z tą produkcją i czy uważacie ją za najlepszą z serii? GTA 6 będzie miało naprawdę trudne zadanie, by przebić popularnością swojego poprzednika. No, ale „Rockstar potrafi”, więc liczymy, że zawodu nie będzie.

GTA 6 zostało oficjalnie potwierdzone

Niedawno pisaliśmy, że deweloper ma już dosyć ciągłego dopytywania, kiedy premiera GTA 6. Doszło nawet do tego, że na kanale Twitch.tv firmy wprowadzono nietypowy filtr. Kto spróbuje wpisać „GTA VI”, „GTA 6”, mocno się zaskoczy. Nasza wiadomość zostanie bowiem automatycznie odrzucona przez system moderacji.

Ciśnienie graczy jednak się podnosi, zwłaszcza po oficjalnym przyznaniu, w lutym tego roku, że nowe Grand Theft Auto jest w produkcji:

Wiemy, że po bezprecedensowej długowieczności GTA V wielu z Was pytało nas o nową odsłonę serii Grand Theft Auto. Z każdym nowym projektem, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne wykroczenie poza to, co do tej pory udało nam się dostarczyć – i z przyjemnością potwierdzamy, że aktywne prace nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto są w toku. Więcej informacji przedstawimy, jak tylko będziemy gotowi, więc prosimy o śledzenie Rockstar Newswire, aby poznać więcej szczegółów.

– przyznał Rockstar na swoim blogu

Ciekawe, jaka kolejka ustawi się po GTA 6. Jedno jest pewne, większa będzie ta „wirtualna”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie