Nowa darmowa gra z Epic Games już dostępna. Tym razem to tytuł o kolonizacji Marsa

Terraforming Mars / gry za darmo z Epic Games
Newsy PC

Gry za darmo w tym tygodniu wzbogaciły się o nową propozycję od Epic Games. Do odebrania jest Terraforming Mars, czyli cyfrowa wersja popularnej planszówki.

Zgodnie z zapowiedziami pojawił się już kolejny tytuł do odebrania. Epic postawił w tym tygodniu na jedną grę, co jednak można wybaczyć, biorąc pod uwagę jej jakość. Do biblioteki można bowiem dodać Terraforming Mars, produkcję zwaną też swojsko Terraformacja Marsa. Twórców zainspirowała w tym przypadku planszówka pod tym samym tytułem; jeśli zaś mieliście okazję zagrać właśnie w grę planszową, to i nowa propozycja od Epica powinna Wam się spodobać.

Dla tych, którzy nie mieli jednak okazji spróbować swoich sił w tym tytule, przygotowaliśmy krótki opis. Gra jest w istocie turową strategią poświęconą kolonizacji Marsa. Całą Czerwoną Planetę trzeba tu przystosować dla człowieka. Zadaniem gracza jest wydobywanie surowców, budowanie obiektów, opracowywanie nowych technologii – a docelowo przejęcie władzy nad całą planszą.

W planszówki, jak wiadomo, najlepiej gra się w towarzystwie. Twórcy cyfrowej wersji Terraforming Mars również o to zadbali; produkcja ma tryb wieloosobowy, dostępny zarówno lokalnie, jak i online. Zagrać możemy przeciwko sztucznej inteligencji lub znajomym – choć nic nie stoi na przeszkodzie, by rozegrać też samodzielną partię.

Terraforming Mars, czyli oficjalna cyfrowa adaptacja planszówki, będzie dostępne do 12 maja 2022 r. do 16:59. Później na Epic Games znajdą się kolejne gry za darmo – a o tych już wspominaliśmy w odrębnym artykule.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie