Foliarze, strzeżcie się i przygotujcie sporo folii na czapeczki. Znamy datę premiery Greyhill Incident

Greyhill Incident z datą premiery. Ufoludki, folia aluminiowa i sondy
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Szare ufoludki, sporo zapasów folii aluminiowej, pola kukurydzy, porąbani sąsiedzi i… sondy. To wszystko znajdziemy w Greyhill Incident, które ukaże się już w czerwcu.

Jeżeli widzieliście choć raz w życiu kultowe „Znaki” Shyamalana, wiecie doskonale, o czym mówię. Ba, już wcześniej pisałem, że nadchodzący horror science-fiction jest tak naprawdę „grową wersją Znaków”.

Greyhill Incident – data premiery

W końcu doczekaliśmy się daty premiery Greyhill Incident. Chodzi o jednego z najbardziej intrygujących survival horrorów, jaki zmierza na dyski naszych konsol lub PeCetów. Zapowiada się naprawdę ciekawa wariacja na temat klasycznych opowieści o inwazji obcych. Wzorem wczesnych filmów Stevena Spielberga czy wspomnianych już „Znaków”, tutaj także spotkamy „szarych” ufoludków z wielkimi oczami, który najeżdżają spokojne i ciche osiedle pośród pól kukurydzy i lasów.

Nie przypominam sobie, abyśmy dostali podobną grę wideo, opartą na tych kliszach filmowych z lat 80. i 90. Jasne, było m.in. Destroy All Humans!, ale w Greyhill nie chodzi o pastisz i ironię. Mamy tu (wedle obietnic) survival horror pełną gębą. I choć nie wierzę, że gra mnie przerazi, to jednak klimat gra tu pierwszy skrzypce.

Jest to oparta na fabule gra typu Survival-Horror, opowiadająca o klasycznej inwazji obcych, której akcja toczy się na początku lat 90-tych. Jako Ryan Baker, wyposażony w kij bejsbolowy i kilka kul w rewolwerze, historia przenosi cię przez klimatyczną dzielnicę Greyhill, na którą najeżdżają Aliens.

– wyjaśniają twórcy na karcie Steam gry, którzy powinni zainwestować w lepszego tłumacza (pis. oryginalna)

Refugium Games w ubiegłym roku chwaliło się nawiązaniem współpracy z wydawcą Perp Games. Dzięki takiej kolaboracji bardzo intrygująca gra o kosmitach ukaże się już 9 czerwca 2023 roku na PC, Xbox One/ Series X i S oraz PS5 i PS4.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie