Mamy 2022 rok, a Gra o tron jest nadal najczęściej piraconym serialem

Gra o Tron - powstaje nowa gra wideo | Newsy - PlanetaGracza
Baza seriali Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Seriale

Choć od premiery finałowego odcinka minęły ponad 3 lata, Gra o tron jest nadal najczęściej piraconym serialem na świecie.

Tak wskazuje przynajmniej raport przygotowany przez Uswitch. Portal wskazuje, że serial jest wyszukiwany w nielegalnych źródłach aż 8560 razy na miesiąc. Nieco niższy wynik, bo “zaledwie” 7960 razy, zaliczyła Euforia. Pierwszą trójkę domykają wreszcie Przyjaciele wyszukiwani 5060 razy. Wygląda więc na to, że piraci szczególnie cenią sobie produkcje oryginalne HBO oraz należące do spółki Warner Bros. Discovery – wszystkie z wymienionych produkcji można legalnie obejrzeć na platformie HBO Max.

Portal zebrał także filmy najczęściej piracone w 2022 roku. Tutaj odstęp między najwyższym stopniem podium a dalszą częścią zestawienia jest naprawdę ogromny. Najczęściej piraconym filmem stał się Spider-Man: Bez drogi do domu (swoją drogą również znajdujący się na liście lipcowych nowości na HBO Max) z liczbą aż 83390 wyszukiwań miesięcznie. Drugą pozycję wyszukiwano ponad 25 razy rzadziej i był nią film Avengers: Koniec gry, wyszukiwany 3210 razy. Podium domyka wreszcie z liczbą 2910 wyników Interstellar.

Tak duża popularność serialu Gra o tron może wynikać ze zbliżającej się coraz bardziej daty premiery spin-offu. Ród smoka zadebiutuje za niewiele ponad miesiąc, 19 sierpnia 2022 roku. Być może więc widzowie chcą przypomnieć sobie, jak wygląda uniwersum – choć wiadomo, że spin-off przedstawi historię rozgrywającą się wiele lat przed wydarzeniami z oryginalnego serialu.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie