Darmowa gra od Google. To z okazji dzisiejszego święta!

Google liczba pi
Newsy

Wiecie, jaki mamy dzisiaj dzień? Poza tym, że jest to czwartek 14 marca, to przede wszystkim chodzi o międzynarodowy dzień liczby Pi. Jeżeli ta niezwykła liczba wciąż jest dla was tajemnicą, to Google ma coś specjalnie dla was. Firma przygotowała specjalną darmową “grę” w swoim przeglądarkowym kalkulatorze. Dzięki niej poćwiczycie swoją pamięć.

Liczba Pi i darmowa gra od Google

Liczba �π (pi) to stała matematyczna, która jest stosunkiem obwodu koła do jego średnicy w płaskiej przestrzeni. Mowa o liczbie niewymiernej, co oznacza, że nie możemy dokładnie wyrazić jej jako stosunek dwóch liczb całkowitych. Liczba π ma nieskończoną liczbę cyfr po przecinku i nie wykazuje regularnego wzoru w swoich cyfrach. Do celów praktycznych często przybliżamy ją do wartości 3,14, choć bardziej precyzyjne przybliżenie to 3,14159.

A tak się składa, że dokładnie dziś, czyli 14 marca wypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Zastanawiacie się, w jaki sposób można go uczcić? Jedną z opcji jest pewnie rozwiązywanie matematycznych zadań, choć mamy dla was coś lepszego. W zasadzie to ma dla was Google, bo firma przygotowała pewną specjalną “grę” za darmo. Znajdziecie ją w przeglądarce.

Liczba Pi i gra od Google
Liczba Pi i gra od Google

Wystarczy, że wpiszecie w przeglądarce frazę Kalkulator, a waszym oczom ukaże się narzędzie do wykonywania obliczeń. Te zostało dziś wyposażone w specjalną grę, dzięki której poćwiczycie swoją pamięć i nauczycie się liczby Pi tak, jak jeszcze nigdy. Wystarczy kliknąć specjalny symbol, a rozpocznie się rozgrywka w prostą zabawę na pamięć.

Naszym zadaniem jest krok po kroku zapamiętywać kolejne liczby po przecinku i odtwarzać je za komputerem. Przy kilku wartościach jest to proste, ale bardzo szybko zaczynają się schody. Jak tam z waszą pamięcią, do ilu miejsc po przecinku jesteście w stanie dotrzeć?

Jeżeli interesują was inne darmowe gry, to zapraszamy do naszego newsroomu, gdzie informujemy o promocjach i ofertach.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie