Godzilla vs Kong 2 – krótki i tajemniczy opis fabuły ujawniony przez… rząd Australii

Godzilla vs Kong 2. Tajemniczy opis fabuły sugeruje nowe zagrożenie
Baza filmów Filmy Newsy

Choć do tej pory nie było wiadomo zbyt wiele na temat fabuły Godzilla vs Kong 2, dziś możemy wreszcie poznać pierwsze informacje.

Twórcy dołożyli wprawdzie najwyższych starań, by utrzymać całość w tajemnicy, lecz nawet oni muszą czasem wyjawiać drobne nowe wieści o filmie. Pomagają im w tym niespodziewani sojusznicy, na przykład… rząd Australii. To w tym właśnie kraju kręcone są obecnie zdjęcia do produkcji, a twórcy mogą liczyć na ulgę podatkową; w ten sposób Australia chce przyciągnąć środowisko filmowe i zachęcić do kręcenia w swoich plenerach.

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym australijskiego rządu:

„Piąty film z MonsterVerse ukaże Konga broniącego Ziemi przed niezwykłymi i niebezpiecznymi stworami zagrażającymi jego nowemu domowi”.

Na co zwrócili już uwagę fani, w bardzo skrótowym opisie zabrakło Godzilli. Może to świadczyć o potwierdzeniu pierwszych plotek, zgodnie z którymi Godzilla vs Kong 2 ma w istocie być poświęcony synowi tego drugiego. Inną ewentualnością jest to, że Godzilla stanie się tu po prostu tymczasowym sprzymierzeńcem Konga; jak na razie trudno stwierdzić, czy któryś ze scenariuszy ma rzeczywiście duże szanse. Dopóki nie otrzymamy oficjalnego potwierdzenia od twórców filmu, pozostają nam jedynie domysły i plotki – a tych z czasem może być coraz więcej.

Kręcony obecnie film ma trafić do kin 15 marca 2024 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie