God of War Ragnarok dostanie kontynuację? Słowa jednego z aktorów głosowych wywołały poruszenie

God of War Ragnarok otrzymał olbrzymią aktualizację i mnóstwo nowości
Newsy PS4 PS5

God of War Ragnarok z pewnością zasłużyło na kontynuację, ale czy ją dostaniemy? Na to wskazuje Ben Prendergast, który w grze użyczył głosu Tyrowi.

Ragnarok jeszcze nie wyszło na PC (ale mam nadzieję, że jednak wyjdzie!), a już pojawiają się plotki o kontynuacji. Gracze prześcigają się w obstawianiu, do jakiej mitologicznej krainy trafi teraz Kratos, ale istnieje spora szansa na to, że jeszcze raz zwiedzimy świat nordyckich bogów. Chyba że to znaczna nadinterpretacja, ale mam nadzieję, że tak akurat nie jest.

God of War Ragnarok dostanie kolejną część?

W trakcie targów PAX 2023 odbył się panel z Benem Prendergastem, aktorem głosowym dubbingującym m.in. postać Tyra w God of War Ragnarok. To jedna z kluczowych postaci w grze, więc śmiało możemy założyć, że aktor wie, co mówi. A mówi sporo, bo jego słowa brzmią jak zapewnienie, że dostaniemy więcej GoW’a osadzonego w świecie nordyckich bogów.

W połowie dyskusji o powoływaniu do życia Tyra i tego, w jaki sposób pracowało się nad grą, Prendergast zaskoczył wszystkim wspomnieniem o możliwej kontynuacji. Jego słowa wywołały niemałe poruszenie wśród uczestników. Spora część widzów zaczęła szeptać między sobą, zastanawiając się, czy to faktycznie zapowiedź kolejnego God of War.

I powiem tak: to nie jest ostatni raz, kiedy widzieliście Tyra.

– powiedział w trakcie panelu Ben Prendergast

Później host panelu starał się niejako zmienić temat i odsunąć uwagę od wymownych słów aktora. Zadawał innym pytania o ich oczekiwania co do przyszłości marki i tego, gdzie Kratos może trafić w kolejnych grach. Oczywiście mogę tu przesadzać, ale faktycznie wyglądało to na próbę zmiany tematu.

Sam Prendergast jednak elaborował na ten temat, humorystycznie twierdząc, że nie może powiedzieć za dużo, bo podpisał NDA (umowę o poufności). Stwierdził, że „wie trochę, ale nie wie wiele”. Może to oznaczać, iż dostał informacje o tym, że kolejna gra z serii powoli powstaje. Santa Monica niekoniecznie może jednak mieć opracowany pomysł i realia kolejnej części. Skoro jednak aktor dostał zapewnienie, że Tyr powróci, dość jednoznacznie wskazuje to na możliwą kontynuację nordyckiej sagi. To albo jakiegoś rodzaju spin-off. Osobiście stawiałbym też na dodatek, ale twórcy jakiś czas temu przyznali, że DLC się raczej wydarzy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie