Pamiętacie pierwsze God of War? Tak zestarzał się Kratos z PlayStation 2

God of War - Kratos
Retro

God of War jest z nami od 17 lat. Przygody Kratosa przeszły nie tylko wiele zmian w kwestii oprawy i rozgrywki, ale nawet sam Duch Sparty nabył gęstą brodę. Przypomnijmy sobie jednak same początki pogromcy bogów Olimpu.

Pierwsza odsłona GoW zadebiutowała w Ameryce Północnej 22 marca 2005 roku. Gra była tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 2 i dopiero później pojawiła się na PlayStation 3 w formie odświeżenia.

Zanim Kratos wyruszył na północne ziemie władane przez nordyckich bogów, Duch Sparty przebywał w towarzystwie greckich bóstw i tytanów. Atena zleciła Kratosowi, aby ten odzyskał Puszkę Pandory. Oczywiście zanim mógł ją zdobyć, musiał zetrzeć się z zastępami mitologicznych bestii, a ostatecznie nawet z samym Aresem.

God of War było prawdziwym hitem. Tytuł zebrał bardzo wysokie oceny i z miejsca zagościł na listach najlepszych gier na PlayStation 2. Sprzedane kopie liczono w milionach i tytuł ten zapoczątkował serię liczącą sobie obecnie siedem głównych gier z ósmą w drodze. Dodatkowo na rynku pojawiły się spin-offy na urządzenia mobilne i kilka mniejszych projektów związanych z marką.

Jeśli chodzi o premierę najnowszej części GoW, Ragnarok, ma ona nastąpić w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że debiut produkcji się nie opóźni.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie