God of War z „zziemniaczoną” grafiką. Dziękuję za to, że powstała wersja na PC

God of War na PC - potato mode
PC

Wydanie gry na PC często równa się dla twórców z po prostu dobrowolnym zezwoleniem na to, by społeczność skupiona wokół mogła z nią zrobić dosłownie wszystko. Długo nie trzeba było czekać na God of War w jakości „ziemniaka”.

Cóż, czasy są, jakie są. Ceny kart graficznych dalej wiążą się dla wielu ze sprzedażą organów (oczywiście mam na myśli taki instrument). Dla niektórych rozwiązaniem w takich sytuacjach może być tzw. „potato mode”, czyli specjalne zmanipulowanie grafiką, by ta wyglądała jak na poniższym nagraniu.

Powyższy efekt w grach wideo często można osiągnąć poprzez po prostu przesunięcie wszystkich suwaków graficznych w stronę najniższych ustawień. Niejeden raz, by „pogorszyć” efekt, należy jednak dorwać się do plików danej gry i zedytować tamtejsze wartości.

Co jak co, ale God of War w takim wydaniu nie wygląda źle. Powiedziałbym nawet, że wygląda jak niektóre produkcje ze Steama mniejszych twórców. Należy pamiętać, że to jedynie jakość grafiki została „zziemniaczona”, ale rozgrywka pozostała bez zmian. Kilka drobnych poprawek i mimo rozmytych tekstur, można by z tego wyciągnąć jeszcze ładniejszy efekt. Być może jakieś kontury lub lekko zmienione cieniowanie by w tym pomogło.

Jak Wam się podoba God of Potato? Gralibyście w taką grę?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie