Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

God of War 2 na premierę PS5? Cory Barlog pracuje nad niezapowiedzianą grą

Bardzo możliwe, że wśród tytułów, które zostaną wypuszczone na premierę PS5, znajdzie się God of War 2. Skąd takie przypuszczenia? Już tłumaczymy.

Wcześniejsze informacje od twórców God of War jasno dały nam do zrozumienia (wszystko przypominamy poniżej), że to nie koniec przygód Kratosa. Teraz okazuje się, że Cory Barlog – reżyser God of War – pracuje już nad nową, niezapowiedzianą jeszcze grą. Bardzo możliwe, że chodzi właśnie o God of War 2.

God of War 2 może zawitać na PS5

Twórca filmu Warcraft: Początek, Duncan Jones, spotkał się niedawno z Barlogiem, by omówić z nim swój najnowszy scenariusz. Na Twitterze zamieścił zdjęcie z reżyserem Boga Wojny, które okrasił opisem: Tak jak sądziłem, Cory Barlog okazał się miłym, rozsądnym i inteligentnym człowiekiem. A jeśli uważasz, że God of War to jego największe dzieło, po prostu poczekaj!

Oczywiście nie wiadomo, czy naprawdę chodzi o God of War 2, lecz skoro Cory Barlog twierdził kilka miesięcy temu, że ma pomysł na kolejnych klika części, jest to wielce prawdopodobne.

Oto wcześniejsze informacje, które mogą wskazywać na powstawanie kolejnej części gry z Kratosem:

God of War 2 to naturalna kolej rzeczy

W lipcu 2018 roku na oficjalnej stronie dewelopera odpowiedzialnego za God of War pojawiło się ogłoszenie o pracę, w którym nie wspomniano słowem o God of War 2, lecz opis wymagań wobec nowego pracownika nie pozostawia wątpliwości, że chodzi właśnie o ten tytuł.

Santa Monica poszukuje specjalisty – artysty koncepcyjnego – który pozwoli zdefiniować efekty wizualne dostarczane tylko na PlayStation. Będzie on pracował nad niezapowiedzianą grą i pomoże zaprojektować bogate spektrum postaci oraz stworów zanurzonych w mitologii z mocnymi wpływami historycznymi. Pasuje jak ulał do nordyckich klimatów, które prezentuje obecny God of War.

Kolejne zdanie z ogłoszenia jest kluczowe – poszukiwany artysta zaprojektuje nowe postaci, przedmioty, stworzenia i bogów. Składając wszystko w jedną całość, po prostu wychodzi na to, że God of War 2 już powstaje, choć oczywiście może znajdować się na bardzo wczesnym etapie.

God of War 2 zgłębi relację Kratosa i Atreusa

Już wcześniej deweloperzy oświadczyli, że tegoroczne God of War nie będzie wspierane nowymi opowieściami. Dyrektor kreatywny projektu, czyli Cory Barlog, postanowił uciąć wszelkie spekulacje na temat dodatków fabularnych jeszcze przed premierą gry.

Barlog w rozmowie z dziennikarzami serwisu Kotaku zaznaczał w maju tego roku, że God of War nie będzie miało żadnych rozszerzeń fabularnych, bowiem produkcja jest kompletna. Jak to argumentuje? – Nie ma planów dotyczących jakichkolwiek DLC. Jako dziecko uwielbiałem kupić grę i ukończyć ją w poczuciu, że dostałem całą zawartość – twierdzi Barlog.

Miesiąc później Aaron Kaufman z Santa Monica Studio w trakcie wywiadu dla PlayStation Lifetyle jasno wyraził plany producenta na kolejne odsłony God of War. Okazuje się, że seria pozostanie w nordyckich klimatach, które gra prezentuje w najnowszej odsłonie.

– Ta część God of War jest Drugim Rozdziałem Kratosa. Wiemy już że chcemy pozostać w norweskim uniwersum i zgłębić relację między ojcem i synem – przekazuje Kaufman.

Jak podoba Wam się takie podejście do tematu? Wiemy już zatem, że God of War 2 (o ile tak będzie nazywać się kolejna odsłona), pozostanie w obecnym klimacie. Spodziewamy się jednak, że ukaże się dopiero na PlayStation 5, czyli około roku 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%