Gliniarz z Beverly Hills 4 o krok bliżej. Kontynuacja kultowej serii ma nowego reżysera

Gliniarz z Beverly Hills / Eddie Murphy powróci w 4. części
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Gliniarz z Beverly Hills powraca po latach w 4. już odsłonie. Produkcja przeznaczona na platformę Netflix ma nowego reżysera.

Portal Deadline podaje, że zawieszona wcześniej kontynuacja uwielbianej serii sprzed lat otrzymała nowego reżysera. Został nim Mark Molloy, dla którego będzie to pełnometrażowy debiut. Pierwotnie nowy film wyreżyserować mieli Adil El Arbi oraz Bilall Fallah, lecz ostatecznie zdecydowali się na produkcje o superbohaterkach, stawiając na Batgirl oraz Ms Marvel.

Gliniarz z Beverly Hills 4 pojawi się na platformie streamingowej Netflix, która wykupiła prawa do realizacji filmu w 2019 roku. W główną rolę ponownie wcieli się Eddie Murphy. Będzie to dla aktora kolejny już powrót po latach; ostatnia część z serii ujrzała światło dzienne w 1994 roku. Pierwsze przygody policjanta o wyjątkowo charakterystycznych metodach działania zadebiutowały z kolei 10 lat wcześniej – w 1984 roku.

Głównym bohaterem komedii kryminalnych jest Axel Foley (wspomniany już Eddie Murphy), policjant, którego śledztwo w sprawie zabitego przyjaciela przenosi do tytułowego Beverly Hills. Jego metody działania nie spotykają się z przychylnością przełożonych, lecz mimo wszystko okazują się całkiem skuteczne. Seria zdobyła uznanie przede wszystkim za charakterystyczną rolę Eddiego Murphy’ego; rola przyniosła komikowi rozpoznawalność na całym świecie i stanowi swoisty przełom w jego karierze.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do nowej odsłony kultowej serii.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie