Ghost of Tsushima na PC. Zapowiedź jeszcze w tym tygodniu?

Ghost of Tsushima
Newsy PC

Całkiem możliwe, że już na dniach poznamy więcej szczegółów na temat wydania gry Ghost of Tsushima na PC. Jeden ze znanych insiderów i specjalista od Sony wyjawił, że w temacie dzieje się całkiem sporo i… nie jest to zaskakujące. Byłaby to kolejna gra rodem z PlayStation, która zanotuje swój pecetowy debiut. Czego konkretnie możemy się spodziewać?

Ghost of Tsushima na PC. Premiera już wkrótce?

Doskonale wiemy, jak wygląda polityka wydawnicza Sony w ostatnich latach. Japoński gigant odkrył, że trzymanie swoich gier wyłącznie dla konsol PlayStation niekoniecznie ma sens. Uznane tytuły np. z PS4 świetnie odnajdują się na komputerach, przy okazji sprzedając się wprost znakomicie. Dziś wiemy już, że porty God of War, Horizon Zedo Dawn czy Days Gone zyskały dużą sympatię posiadaczy pecetów. Nadszedł zatem czas na kolejną grę. W tym wypadku mowa o Ghost of Tsushima, czyli jednej z najlepszych pozycji wydanej oryginalnie na PlayStation 4 przed kilkoma laty.

Z dużym zainteresowaniem spotkał się wpis Nicka Bakera z Xbox Era, który napisał na X (dawniej Twitter), że “podobno” możemy niedługo dowiedzieć się czegoś na temat komputerowego portu gry. Oto wpis z X:

Rzekomo coś mogłoby “wydarzyć się” w okolicach 5 marca, czyli (w momencie pisania tego tekstu) jutro. Czy takim plotkom warto przypisywać większą wagę? Zdecydowanie tak, ponieważ Nick niejednokrotnie popisywał się świetnymi przeciekami na temat gier Sony. Sporo wskazuje na to, że i tym razem coś jest na rzeczy. Zresztą, umówmy się — samurajski hit na PC jest wyczekiwany przez masę graczy i jego wydanie od dawna było jedynie kwestią czasu. I zapewne stanie się hitem.

Czekacie na premierę? Na dniach powinniśmy poznać więcej szczegółów. Wielce prawdopodobne, że będzie to kolejna gra Sony, która trafi wkrótce na PC. Co ciekawe, jeszcze inny tytuł z PS4 jest w trakcie tworzenia portu na PC (a także na PS5). Chodzi oczywiście o zapowiedziane w tym roku Until Dawn w wersji zremasterowanej. Jest na co czekać!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie