Na Gears 6 mamy czekać bardzo długo. Są też pozytywne doniesienia

Marcus Fenix z Gears of War
PC Xbox Series Xbox Series S

Niedawno dowiedzieliśmy się, że The Coalition skorzysta z Unreal Engine 5 w swoich nowych grach, a więc również w Gears 6. Niestety oznaczało to, że na nową produkcję z serii poczekamy dość długo, co potwierdził insider.

Jak podaje Rand al Thor 19 w podcaście Xbox News Cast, The Coalition ma zajmować się teraz innym projektem na Unreal Engine 5. Powodem takiego stanu rzeczy jest chęć obycia się z silnikiem i nowymi technologiami. Studio nie pracowało wcześniej na UE5, więc jest to dość zrozumiałe.

Rand al Thor 19 wspomina również, że Gears 6 ma zadebiutować dopiero w 2024 lub nawet 2025 roku. Oznacza to, że fani Gearsów będą czekać na kontynuację piątki aż pięć lub sześć lat. Patrząc na trzyletni odstęp między czwórką i piątką, to dość dużo.

O tym, że The Coalition długie sobie przy zupełnie nowej marce wiemy już od dłuższego czasu. Niemniej dotychczas mówiło się, że jest to raczej dość mały projekt, którego produkcja przebiegnie szybko. Cóż, wygląda na to, że jest to jednak nieco większa gra i jest ona o tyle ważna dla Coalition, że zespół nie boi się odsunąć Gearsów na dalszy plan.

Z bardziej pozytywnych wieści, na nową grę The Coalition nie poczekamy rzekomo zbyt długo. Jej premiera podobno zaplanowana jest na 2023 rok, a więc najpewniej w przyszłym roku ujrzymy zapowiedź – oczywiście jeśli przeciek jest prawdziwy, bo na ten moment powyższe wieści nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie