Forza Motorsport 8 nie tylko jako next-gen? W sieci pojawiły się nowe obrazki z gry

Forza Motorsport
Newsy PC Xbox Series XOne

Forza Motorsport 8 powstaje już od dłuższego czasu, ale wciąż nie otrzymaliśmy zbyt wielu konkretów o grze. Szczególnie zaniepokojeni byli posiadacze Xbox One.

Najnowsze rewelacje wskazują jednak na to, że tytuł od Turn 10 zmierza nie tylko na PC i Xbox Series X i S. Jeden z graczy na Reddicie twierdzi, że jest „zmęczony” ciągłym czytaniem o tym, że nowa odsłona popularnej serii nie ukaże się na konsoli Xbox One. Na dowód tego wrzucił dwa dość słabej jakości screenshoty z rzekomej wersji XOne właśnie.

Jasne, niekoniecznie muszą to być obrazki z gry przeznaczonej na tę właśnie konsolę, ale jeden z moderatorów forum wyjaśnił, iż są autentyczne. Podkreśla, iż użytkownik dał dowód na wiarygodność zdjęć. Co więcej, oficjalna strona gry głosi, iż tytuł ten ukaże się na XSS i XSX oraz PC. Nie ma tu absolutnie mowy o wersji na poprzednią generację. Co się więc dzieje?

Tego nie wiemy, ale być może niebawem poznamy więcej szczegółów. Stawiam na to, że Microsoft pokaże grę w trakcie zbliżającego się dużego wydarzenia w czerwcu. Nowe zdjęcia zapewne pochodzą z któregoś z zamkniętych testów gry, która być może jest na ukończeniu, a przynajmniej taką mamy nadzieję.

Sam Jez Corden jakiś czas temu twierdził, iż Forza Motorsport 8 jest testowana w wersji na Xbox One, ale nie dostaliśmy potwierdzenia tych rewelacji. Być może tak właśnie należy traktować screeny z Reddita.

Najnowsze doniesienia są dość sprzeczne z tym, co wcześniej mówili deweloperzy odpowiedzialni za grę. Zapowiadali nam produkcję, która ma oferować „ogromny przeskok generacyjny”. Twórcy informowali, że nowe technologie zauważymy w zasadzie na każdym kroku. Sam model kolizji opon z podłożem miałby teraz mieć 8 punktów styczności i oferować odświeżanie na poziomie 360 Hz. Wcześniej był to jeden punkt styczny i zaledwie 60 Hz.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie