Fortnite sezon 9. Nowości i zmiany na mapie, Neo-Wykrzywione i Mega Market

Epic Games odpalił właśnie 9 sezon Fortnite. Otrzymaliśmy zwiastun z nowościami i ogromną aktualizację 9.00.

W końcu wiadomo, do czego zmierzały niedawne zajawki deweloperów dotyczące nowego sezonu Fortnite. Tak jak można się było domyślić, na mapie pojawiły się nowe lokacje, a do gry trafiły futurystyczne elementy, jak skiny czy służące do szybkiego przemieszczania się po świecie gry strumienie powietrzne.

Fortnite – sezon 9 – nowości w grze

Erupcja wulkanu na zawsze zmieniła kilka dobrze znanych miejsc i z popiołów wyłaniają się Neo-Wykrzywione. Zbierzcie oddział i odkryjcie nowe neonowe atrakcje, jak Bananowe Stoisko Skórka czy Kurzą Knajpę. Wybierzcie się w podróż i szybko przemieszczajcie się za sprawą nowego środka transportu: strumieniowi powietrznemu lub używajcie dmuchaw, by skakać z budynku na budynek! Poszybujcie do Mega Marketu, by obkupić się, nim uderzy burza. W sezonie 9 przyszłość jest wasza – czytamy na oficjalnej stronie Fortnite.

Strumienie powietrzne
Błyskawicznie przemieszczajcie się po lokacjach przy użyciu nowego środka transportu: strumienia powietrznego.

Fortnite sezon 9

Nowe lokacje
Poznawajcie nowe ciekawe miejsca, takie jak Neo-Wykrzywione czy Mega Market, które pojawiły się po wybuchu wulkanu.

Fortnite sezon 9

Tryb kreatywny
Wykorzystajcie futurystyczne zestawy gotowców i galerie, by zbudować własną wersję Neo-Wykrzywionych. Latające platformy pozwalają budować w powietrzu i świetnie nadają się do tworzenia gier platformowych.

Ratowanie Świata
Lok twierdzi, że spotkał stworzenie, jakiego baza dotąd nie widziała. Dołączcie do Ray i ekipy w nowym wątku fabularnym „Historie nie z tego świata”, poznajcie tajemniczego gościa i zdobądźcie nowych bohaterów okolicznościowych!

Zbierzcie grupę, odwiedźcie bazę i sprawdźcie się w nowym trybie Gier Wojennych! Walczcie w czterech wyjątkowych symulacjach dostępnych na starcie sezonu 9.

Zestaw elementów z sezonu 9
Fanowski zestaw elementów Fortnite został uzupełniony o grafiki z sezonu 9. Pobierzcie go i wykorzystajcie, by tworzyć własne treści.

Źródło: Epic Games, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.