Fortnite na PS4 – sterowanie myszką i klawiaturą. Epic Games zapowiada zmiany

W przyszłym tygodniu mamy poznać szczegóły dotyczące rozwiązań w matchmakingu, które pozwolą w bardziej sprawiedliwy sposób dobierać graczy do wspólnej rozgrywki na konsolach.

Dwa dni temu deweloperzy wypuścili patch 5.20 do Fortnite, a na Twitterze opublikowali jednocześnie krótką informację głoszącą: Funkcja myszy na PS4 została przywrócona! Należy docenić, że Epic Games stara się zapewnić graczom dowolność w posługiwaniu się różnymi kontrolerami, lecz jakby nie patrzeć, na tym sprawa nie powinna się kończyć. Grając myszką i klawiaturą zyskujemy przecież większą precyzję w celowaniu i tym samym zwiększamy swoje szanse na wygraną w porównaniu do osób, które grają w Fortnite na padzie. Gracze wytykają twórcom Fortnite brak osobnego lobby dla osób z myszką i klawiaturą i na szczęście deweloper nie jest głuchy na ich żądania.

Fortnite – szykujcie się na zmiany w dobieraniu graczy

Nathan Mooney, Community Manager w studiu Epic Games, zapowiada na forum Reddit, że niedługo możemy zobaczyć nowy sposobu dobierania graczy do rozgrywki.

Pracujemy obecnie nad pewnymi zmianami w systemie matchmakingu, który będzie dobierał graczy w zależności od tego, jakich urządzeń peryferyjnych używają. Więcej informacji ujawnimy w przyszłym tygodniu, ale jeśli korzystasz z myszki + klawiatury, będziesz grał z osobami korzystającymi z myszki + klawiatury – zaznacza przedstawiciel Epic Games.

To z pewnością świetne wieści dla osób, które preferują jedynie rozgrywkę na padzie i nie chcą mieć do czynienia z posiadaczami konsol, którzy podłączają do swojego sprzętu typowo pecetowe akcesoria.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.