Fortnite prawie anulowane przez Epic Games

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych obecnie gier mogła skończyć naprawdę marnie. Rod Fergusson, który nadzorował Fortnite jeszcze za czasów, kiedy battle royale nie zawojowało rynku gier, gotów był anulować projekt. 

Choć to PUBG rozpoczął szał na battle royale, można powiedzieć, że podsunął jedynie pomysł firmie Epic Games, która wdrożyła go do Fortnite, ustanawiając jednocześnie odrębnym i darmowym produktem. Obecnie Fortnite Battle Royale święci tryumfy. Jedni szaleją za grą, inni dostają przez nią szału i nie mogą znieść wszystkiego, co jest z nią związane. A dużo nie brakowało, by o Fortnite nikt nie usłyszał.

Fortnite – anulowanie gry było blisko

Były producent Epic Games złożył zaskakujące oświadczenie podczas rozmowy z redaktorami serwisu Game Informer. Rod Fergusson, który pracował jako producent wykonawczy i reżyser produkcji w Epic Games do 2012 roku, ujawnił, że anulowanie Fortnite było bardzo blisko.

Wszystko wyszło na jaw w trakcie The GI Show (wideo poniżej). Fergusson opowiadał o swojej obecnej roli, jaką pełni w studiu The Coalition, które pracuje nad Gears 5. Następnie rozmowa zeszła na Fortnite, nad którym deweloper pracował od samych początków. Tytuł posiadał wówczas jedynie tryb PvE Save The World. Było to za czasów, gdy zwrot battle royale nikomu jeszcze nic nie mówił. Zanim wybuchła mania na taki rodzaj zabawy i Fortnite Battle Royale zyskało sławę, Fergusson opuścił szeregi firmy Epic Games.

Rod Fergusson przyznał, że wiele osób zadaje mu pytanie, czy nie żałuje odejścia z Epic Games oraz czy nie czuje rozczarowania, że gra nad którą pracował, teraz pod skrzydłami innych ludzi zbiera oklaski. – Gdybym pozostał w Epic, anulowałbym Fortnite… Zanim odszedłem, próbowałem anulować Fortnite – mówi Fergusson.

Deweloper wyjawił, że gra była prawdziwym wyzwaniem za czasów, kiedy bazowała jedynie na Save The World. Jako ówczesny dyrektor produkcji, Fergusson powiedział, że gra w tym stanie, w tamtym momencie, nie prezentowała zadowalającego poziomu, by inwestować w nią czas i wysiłek.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.