Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Fortnite padło, Pornhub się śmieje, a Epic Games szykuje rekompensatę

Jak brzmi pewne amerykańskie sformułowanie: sh*t happens. Tym razem słowa te doskonale opisują wczorajszą sytuację deweloperów z Epic Games. Niedługo po kolejnej aktualizacji, wyłączono wszystkie serwery Fortnite’a. Gracze na moment zamarli, a inni (jak witryna Pornhub) stroili sobie żarty. Na szczęście sytuacja została już przywrócona do pionu, a Fortnite planuje rekompensatę dla graczy, którzy na kilka godzin zostali pozbawieni rozgrywki.

Tego widoku nie lubi żaden gracz Fortnite’a.

Fortnite: wszystkie serwery nieczynne

Wczoraj wielu graczy z pewnością uległo mocnemu rozgoryczeniu i frustracji. Fortnite walczył z przejściowymi trudnościami i w efekcie unieruchomił wszystkie serwery. Użytkownicy próbujący wejść do gry, po próbie logowania uzyskiwali monit unable to sign in to your account (zalogowanie na konto było niemożliwe) oraz unable to connect to Fortnite servers (połączenie z serwerami Fortnite nie było możliwe). Jak zawsze z pomocą przyszedł Twitter, na którym fani na bieżąco mogli dowiedzieć się, co stoi za wyłączeniem dostępu do gry. Były to – jak czytamy w tweecie od deweloperów – nagłe prace konserwacyjne.

Pornhub do Fortnite: proszę, pospieszcie się!

Z powyższej (tragicznej dla wielu graczy) sytuacji, żarty postanowił zrobić sobie serwis PornHub. Podczas gdy Epic Games walczyło z wewnętrzną katastrofą, kanał PornHub doskonale rozładował napięcie (tym razem nie seksualne), komentując tweet Fortnite’a następująco: Prosimy, pospieszcie się, bo w przeciwnym wypadku padną także i nasze serwery. No cóż, oba serwisy są ze sobą mocno zaprzyjaźnione, o czym już pisaliśmy, a w przypadku awarii jednego, być może gracze faktycznie logują się na drugi.

Serwery Fortnite znów na nogach

Na szczęście problem z brakiem dostępu do gry został zażegnany. Jeszcze tego samego dnia sytuacja została opanowana, o czym Fortnite po raz kolejny poinformował na Twitterze. W związku z dość długą przerwą w dostępie do gry, Epic Games zapowiedziało także rekompensatę dla graczy. Na swoim blogu, deweloper przeprosił za niedogodności i przyznał, że ma świadomość, jak bardzo frustrująca dla graczy musiała być ta sytuacja. W zamian za wyrządzone zło, Epic obiecało darmowy przedmiot (Back Bling) dla graczy Battle Royale. Osoby, które przechodzą tryb Save the World, dostaną z kolei przedmiot Troll Stash Llama, a w kolejnym tygodniu gracze wejdą w posiadanie kolejno paczki Battle Stars oraz Seasonal Gold.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%