Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Fortnite na Androida do pobrania z Google Play? Nie jest to takie pewne

Posiadacze smartfonów z systemem Android czekają, kiedy Fortnite trafi do Google Play. Według najnowszych niepotwierdzonych informacji Fortnite na Androida może jednak ominąć sklep Google i być rozprowadzane bezpośrednio przez Epic Games.

Z pewnością byłby to bardzo odważny ruch, na który nie decyduje się przytłaczająca większość twórców. Google Play, podobnie jak Steam w przypadku gier na PC, gwarantuje dotarcie z produktem do szerokiego grona odbiorców. Jednak coś za coś – deweloperzy muszą oddawać część zarobionych pieniędzy czy to Google Play, czy to Apple App Store (w przypadku gier mobilnych). Według serwisu Gamingbolt, jest to około 30 procent zysków. Dlaczego zatem nie czerpać 100 procent zysków ze swojej gry? Fortnite stało się tak rozpoznawalną marką na świecie, że Epic Games mogłoby się pokusić, by nie dzielić się pieniędzmi z pośrednikami.

Fortnite na Androida bez Google Play?

Takie wnioski wyciąga portal xda-developers.com, który przegrzebał pliki mobilnej wersji Fortnite i o dziwo trafił na kod, dzięki któremu można pobrać i zainstalować darmowe Fortnite Battle Royale na telefon z Androidem bezpośrednio ze strony Epic Games.

Może to świadczyć o tym, że deweloperzy będą chcieli udostępnić swoją strzelaninę bez pośrednika, jakim jest Google Play, choć to oczywiście niepotwierdzone informacje. Zerknijcie na poniższe screeny:

Prawdopodobnie sprawa rozwiąże się już w przyszłym miesiącu. Według innej niepotwierdzonej informacji Fortnite Android ma bowiem zadebiutować na rynku wraz z nowym smartfonem Samsung Galaxy Note 9.

Fortnite Android na telefon – data premiery razem z Samsung Galaxy Note 9

Nieoficjalne wieści głoszą, że Fortnite Battle Royale na system Android zadebiutuje wraz z nowym urządzeniem Samsung Galaxy Note 9. Co więcej, jako gra ekskluzywna na wspomniany smartfon. Wyłączność ma wynosić 30 dni i dopiero po tym okresie tytuł ma się pojawić do pobrania dla wszystkich użytkowników Androida w sklepie Google Play.

Zamówienia przedpremierowe na Samsung Galaxy Note 9 będziemy mogli składać od 14 sierpnia, a smartfon zadebiutuje na rynku dziesięć dni później – 24 sierpnia. Oznacza to, że jeśli plotki są prawdziwe, data premiery Fortnite Android dla wszystkich graczy została wyznaczona na 23/24 września tego roku.

Oficjalnie Epic Games ogłosiło jedynie – i to dosyć dawno – że premiera wersji Fortnite Android jest przewidziana na lato. Przedstawiony scenariusz zakłada natomiast, że debiut nastąpi z początkiem astronomicznej jesieni i dosłownie godziny po zakończeniu lata.

Kolejne nieoficjalne informacje zwiastują bonusy dla kupujących Samsung Galaxy Note 9. Należą do nich darmowe V-dolce o wartości od 100 do 150 dolarów (do wykorzystania w grze), darmowe skórki i wiele więcej. Co więcej, Fortnite na Samsung Galaxy Note 9 miałoby obsługiwać Samsung S-Pen, umożliwiając obsługę gry stylusem, co zapewniłoby większą precyzję namierzania przeciwników i strzelania.

Pamiętajcie jednak, że przedstawione w tej wiadomości rewelacje nie są oficjalne, zatem traktujemy je z przymrużeniem oka.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%