Five Nights at Freddy's Security Breach - jump scare - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Five Nights at Freddy’s: Security Breach na nowym zwiastunie. Znamy datę premiery!

Podczas dzisiejszego State of Play zaprezentowano kolejną odsłonę serii FNAF. Five Nights at Freddy’s: Security Breach przeniesie się do centrum rozgrywki.

Choć ogólnie SoP mogło nie porwać zaprezentowanymi materiałami, jedną z produkcji wybijających się na tle innych jest Five Nights at Freddy’s: Security Breach. Pod koniec poniższego trailera widoczna jest data premiery – 16 grudnia 2021 roku.

Nie ukrywam, że mam mieszane odczucia wobec kadrów z najnowszego zwiastuna. Jednocześnie widzę tu ten straszny, niepokojący klimat, który towarzyszył częściom tworzonym tylko przez Scotta Cawthona. Szczególnie mam na myśli jump scare z końca filmiku.

Z drugiej strony wchodzą te retro stroje kojarzące mi się z jakąś dziwną fuzją z Power Ranger. To mocno wybija mnie z rytmu, który opisałem w powyższym akapicie. Dorzucę do tego pewną niespójność graficzną, którą można zauważyć między „chodzeniem” a „patrzeniem w kamerę”. Te drugie sekwencje wyglądają, jakby były tworzone na Clickteam Fusion (silnik pierwszych FNAF-ów). Zakładam, że rzeczywiście tak właśnie jest i jeśli tak, to jest to celowy zabieg. Nie jestem jednak jego fanem, bo spodziewam się, że może wyprowadzić grających z immersji, która jest ważna w horrorach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%