Finał Overwatch League już za nami. Zwycięzcy zgarnęli 100 tys. dolarów

Finał Overwatch League już za nami. Zwycięzcy zgarnęli 100 tys. dolarów
E-sport Newsy

100 tys. dolarów premii dla wygranych oraz wielkie emocje. Tak było w trakcie pierwszego finału Overwatch League, który może zmienić obraz e-sportu na świecie.

Pierwszy etap inauguracyjnego sezonu Overwatch League już za nami. London Spitfire pokonali drużynę New York Excelsior w emocjonującym meczu na pięciu mapach i w wypełnionej po brzegi hali Blizzard Arena Los Angeles. London Spitfire wygrali mecz stosunkiem 3:2 – gdy po dwóch pierwszych przegranych mapach zdołali odwrócić kartę, nie dając szans przeciwnikowi w trzech kolejnych – i zgarnęli 100 000 dolarów premii. New York Excelsior zdobyli 25 000 dolarów premii za zajęcie drugiego miejsca.

W ostatnią sobotę fani obejrzeli w sobotę pięć meczów – ostatnie trzy spotkania sezonu zasadniczego oraz półfinałowe i finałowe starcia z udziałem trzech najlepszych drużyn pierwszego etapu. W meczu półfinałowym pomiędzy rozstawionymi na trzecim miejscu Houston Outlaws i London Spitfire (rozstawionymi z drugiego miejsca), to zawodnicy London Spitfire dzięki wygranej 3:1 wywalczyli miejsce w meczu finałowym z najwyżej notowanymi New York Excelsior.

Wszystkie zespoły mają teraz krótką przerwę przed etapem drugim, który rozpocznie się w środę 21. lutego. Drużyny rozpoczną kolejny etap rozgrywek z czystym kontem i będą miały następną szansę na wywalczenie prawa do walki w finałach dalszych etapów. Tabela podsumowująca cały sezon posłuży do rozstawienia w play-offach.

Źródło: Blizzard

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie