Final Fantasy VII Remake Part 2 to Rebirth. Środkowa część trylogii na zwiastunie

Final Fantasy VII Remake Part 2 to Rebirth. Pierwszy zwiastun
Newsy PS5

Fani czekali i czekali, ale w końcu się doczekali. Square Enix oficjalnie potwierdziło prace nad Final Fantasy VII Remake Part 2. Gra ma nosić podtytuł Rebirth.

Blisko miesiąc temu w sieci pojawiły się nowe rewelacje związane z Final Fantasy VII Remake Part 2. Square Enix, zgodnie ze wspomnianymi plotkami, oficjalnie zaprezentowało wreszcie pierwszy trailer produkcji. Wiemy również, że gra nosić ma tytuł Final Fantasy VII Rebirth.

Trailer, choć dość krótki i wyjaśnia niewiele, wciąż wygląda świetnie i pokazuje, w jakim kierunku podążają twórcy. Oficjalna zapowiedź produkcji miała miejsce w trakcie wydarzenia z okazji 25-lecia FF7. Tytuł ma zadebiutować wyłącznie na PlayStation 5 w okresie zimowym 2023. Żeby nie było – to nie wszystko, co wiemy o nadchodzącym Rebirth. Najpierw jednak spójrzcie na zwiastun.

Final Fantasy VII Remake Part 2 to środkowa część trylogii

Creative Director ze Square Enix, Tetsuya Nomura, podkreśla, że twórcy tworzą sequel niedawnego Remake’u w taki sposób, aby każdy mógł się nim cieszyć. Oznacza to, że nie musimy wcale znać oryginalnej gry.

W rzeczywistości nowi gracze mogą nawet z przyjemnością rozpocząć swoją przygodę z Final Fantasy VII od Final Fantasy VII Rebirth. Cloud i jego przyjaciele wyruszają w nową podróż w tej grze i wierzę, że sceny, których są świadkami po opuszczeniu Midgaru, dostarczą graczom świeżych, nowych wrażeń.

– wyjawił cytowany przez VGC Tetsuya Nomura

Wiemy, że Rebirth ma być środkową częścią tej trylogii, a deweloperzy zajmują się rozwijaniem następnej gry. Na razie jednak nie poznamy jej pełnego tytułu. Twórca ma nadzieję na sprostanie oczekiwaniom fanów oraz zainteresowanie także i części nowych graczy, którzy nie są weteranami serii FF.

W serii tweetów Nomura wyjawił, że gra jest w fazie pełnej produkcji. Nie znamy jednak jej potencjalnej daty premiery.

Tworzenie środkowej części trylogii wiąże się z pewnymi wyzwaniami, ale w świecie filmu istnieje wiele klasycznych drugich części, które wyróżniają się oszałamiającymi zwrotami akcji i głębszą eksploracją postaci. Często takie drugie części stają się ulubionymi filmami fanów.

– podkreśla Nomura

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie