Film Uncharted – Naughty Dog dobitnie daje do zrozumienia, ile ma z nim wspólnego

Deweloper nie pozostawia niedomówień.

Kilka dni temu Neil Druckmann przyznał, że nikt w Naughty Dog nie czytał scenariusza filmu Uncharted (wszystko przypominamy poniżej) i jeśli sądziliście, że może jednak deweloperzy pochylą się nad skryptem, by coś doradzić i pomóc, mamy dla was złe wiadomości.

Druckmann wyraźnie odcina się od produkcji filmu komentując słowa scenarzysty, który stwierdził w jednym z wywiadów: Słyszałem, że chłopaki z Naughty Dog są naprawdę zadowoleni.

Deweloper pisze wprost: Nie wiemy nic o filmie. Życzymy sobie, że przestanie on sugerować [red. scenarzysta], że ma nasze poparcie.

Jak zatem widzicie, film Uncharted jest całkowicie oderwany od Naughty Dog i nie wiadomo nawet, o czym będzie opowiadał…

Film Uncharted

Film Uncharted – słowa Neila Druckmanna o scenariuszu trochę niepokoją

Na początku stycznia świat obiegła wiadomość, że scenariusz do filmu Uncharted został ukończony. Nie poznaliśmy oczywiście szczegółów fabuły, lecz sam fakt, że tak ważny etap w produkcji filmu został zamknięty, przyjęliśmy z wielką radością.

Można było podejrzewać, że skoro filmowa adaptacja powstaje w oparciu o gry studia Naughty Dog, ktoś z ekipy dewelopera przyjrzał się skryptowi scenariusza. Czy rzeczywiście tak było?

Film Uncharted otrzymał w Stanach Zjednoczonych kategorię wiekową R. Oznacza to tyle, że jeśli osoba poniżej 17. roku życia będzie chciała pójść na seans do kina, to tylko w towarzystwie rodzica bądź dorosłego opiekuna. Filmy oznaczone R-ką zawierają pewne elementy dla dorosłych i zachęca się rodziców, by przed posadzeniem swojej pociechy przed wielkim ekranem sami zapoznały się z produkcją.

Jeden z fanów Uncharted zapytał Neila Druckmanna poprzez serwis Twitter, dlaczego film z Nathanem Drake’m otrzymał kategorię R. Druckmann odpowiada: Nikt w Naughty Dog nie czytał scenariusza. Nie mam pojęcia, o czym będzie ten film, nie mówiąc o tym, w jakim tonie zostanie utrzymany.

Jak zatem widać, gry Uncharted a film Uncharted to zupełnie inna bajka i jesteśmy naprawdę ciekawi, czy bez zaangażowania w projekt samego Naughty Dog wyjdzie z tego naprawdę porządny i satysfakcjonujący film. Oby… Wszystko w rękach scenarzysty, którym jest Joe Carnahan (Drużyna A, Przetrwanie).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.