Nowe Fable wyjdzie niedługo? Gra ma być tworzona przez Polaków

Fable
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Coraz więcej plotek i niepotwierdzonych informacji krąży wokół rebootu kultowej gry Fable. Całkiem możliwe, że tytuł trafi na rynek już niedługo, a co więcej w pracach nad grą mogą brać udział Polacy. Nie ma jednak mowy o typowo rodzimym studiu, a jedynie oddziale innego producenta. Tak czy inaczej, sprawa robi się ciekawa.

Fable w rękach Polaków? Częściowo tak

W sieci pojawiła się informacja, że do producentów rebootu Fable, czyli firmy Playground Games miało właśnie dołączyć brytyjskie Third King Games. Deweloperzy mają pomagać w tworzeniu produkcji i zajmować się częścią jej aspektów, choć do tej pory nie wiadomo, o których elementach dokładnie mowa. Tak czy inaczej, sprawa jest o tyle ciekawa, że wśród pracujących nad grą mogą znaleźć się również polscy deweloperzy. Wspomniana firma, która dołączyła do projektu ma w swoich zasobach dwa zagraniczne zespoły — jeden w Hiszpanii, drugi znajduje się z kolei w Polsce. Istnieje zatem szansa, że to właśnie te osoby będą miały pewien udział w reboocie kultowej serii.

A co z premierą? Ta nie została oficjalnie zapowiedziana, choć coraz więcej mówi się o przyszłym roku. Zdaniem niektórych informatorów nowe Fable miałoby ukazać się na rynku w 2025 roku. Jest to możliwe, ale wówczas nadchodzące miesiące musiałyby przynieść nam wiele nowego w temacie gry. Mowa tu o konkretnych trailerach i nie tylko. Na razie ostatnie materiały pochodzą z Xbox Games Showcase z 2023 roku.

Seria “Fable” jest ceniona za unikalne połączenie humoru, elementów fantasy i systemu moralności, który wpływa na rozwój fabuły i interakcje z bohaterami niezależnymi. Każda gra w serii oferuje bogate doświadczenie, pozwalające graczom na kształtowanie własnych historii w magicznym świecie Albionu. Pierwsza odsłona serii ukazała się jeszcze w 2004 roku, a od tego czasu zagraliśmy również w dwie inne “główne” odsłony — choć pojawiły się też spin-offy, jak np. Fable: The Journey. Od lat nie otrzymaliśmy jednak żadnej dużej odsłony cyklu. Najwyższa pora na zmiany!

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie