Fable Fortune nie ma szczęścia

Zbiórka na Kickstarterze została wstrzymana.

Za Fable Fortune odpowiadają byli członkowie Lionhead (kilka miesięcy temu studio zostało rozwiązane przez właściciela – Microsoft). Amerykański gigant przed likwidacją developera udzielił byłym pracownikom licencji na markę. Ich najnowsza produkcja jest tworzona przez zespół o nazwie Flaming Fowl, a w składzie zasiadają między innymi Craig Oman, Mike West i Marcus Lynn.

Na Fable Fortune studio zbierało pieniądze na Kickstarterze. Mówimy w czasie przeszłym, bowiem akcja została wstrzymana kilka godzin temu. Twórcy zebrali zaledwie 20% oczekiwanej sumy (chcieli uzbierać około 250 tys. funtów). To jednak nie oznacza anulowania projektu. Już wcześniej studio zapowiadało, że obojętnie czy uda im się uzbierać podaną na Kickstarterze kwotę czy nie, będą pracować nad grą.


Pieniądze, które do tej pory wpłacili gracze, zostaną włączone do prywatnego budżetu nowego studia, aby zasilić projekt. Wspierający mają otrzymać dostęp do gry po jej premierze, ale niestety nie wiemy, kiedy produkcja zadebiutuje na rynku.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

4 Shares
Share4
+1
Tweet